Connect with us

Aktualności

Inny punkt widzenia

Ciekawy z goleniowskiego punktu widzenia wyrok wydał kilka dni temu Sąd Rejonowy na warszawskiej Pradze-Północ. Umorzając postępowanie w sprawie znieważenia pomnika „Czterech Śpiących” uznał on, że monumenty ku czci Armii Czerwonej powinny być usunięte.

Opublikowane

w dniu

Jak podał internetowy serwis TV Republika, chodzi o sprawę z 2011 roku, kiedy dwaj młodzi harcerze umieścili na pomniku napis "czerwona zaraza". Sprawa trafiła wówczas do prokuratury, ostatecznie jednak zakończyła się umorzeniem, a sąd zasugerował, że władze polskie powinny doprowadzić do demontażu monumentów, które promują ustrój totalitarny.

W Goleniowie wciąż stoją dwa posowieckie pomniki. Jeden z nich, poświęcony sierżamntowi Sułtanowowi został "odbrązowiony" tablicą informacyjną, objaśniającą jego propagandową istotę. Drugi, przy ul. Wolińskiej, wbrew zapowiedziom podobnego opisu się jeszcze nie doczekał. W ubiegłym roku wieńcząca go czerwona gwiazda została zapakowana przez działaczy Prawa i Sprawiedliwości w worek na śmieci, obecnie jednak nic jej nie zasłania.

Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa uznała, że "nie stanowi ona symbolu totalitaryzmu, jest oznaczeniem przynależności ofiar do formacji wojskowej – armii czerwonej. ROPWiM nie może więc wyrazić zgody na usunięcie powyższego oznaczenia z pomnika".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie