Connect with us

Stepnica

Innowacyjne worki do… podlewania

Stepnica. Gmina zakupiła 80 specjalnych worków do kropelkowego podlewania drzew.

Opublikowane

w dniu

Worki te są trwałym i łatwym w użyciu systemem powolnego podlewania zapewniającym głębokie nasycanie wody bezpośrednio w strefie systemu korzeniowego nowo posadzonego drzewa. Napełnienie worka 50 litrami wody zapewnia wilgotność systemu korzeniowego drzewa przez okres do 8 dni.

Zakupione worki zostały wykorzystane do zabezpieczenia przed suszą nowo posadzone przez gminę drzewa ozdobne gatunku klon flamingo, jarząb szwedzki i pospolity.

red.

powiązane – „Tlenowce w Słajsinie”

Stepnica

„Biedronka” z bankomatem

Stepnica. 29 maja w sklepie „Biedronka” w Stepnicy zostanie zainstalowany bankomat.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, to wynik wielu rozmów z przedstawicielami sieci sklepów „Biedronka” Jerónimo Martins Polska S.A – zapewniła o tym reprezentująca sieć Małgorzata Rippel .

red.

powiązane – „Nowe przystanki i biletomaty”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Spektakl muzyczny w amfiteatrze

Stepnica. Jutro o godzinie 19.00 wystąpi tam „Teatr Broadway”.

Opublikowane

w dniu

Więcej na plakacie obok.

red.

powiązane – „Sołtys wyróżniona”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Sołtys wyróżniona

Stepnica. Na tegorocznej Gali Sołtysa w Przelewicach w sobotę 18 maja, wyróżnienie odebrała sołtys z sołectwa Czarnocin.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, sołtys Anna Potomska, wyróżnieniona została jako jedna z dwudziestu – na 247 wniosków z naszego województwa. Pani Anna sołtysem jest już 3 kadencję i doskonale sprawdza się w tej roli. Zawsze dba o interes swojej miejscowości i jej mieszkańców, aktywnie uczestniczy w naradach sołeckich, organizuje imprezy sołeckie, akcje sprzątania swojej miejscowości i wiele innych inicjatyw mających na celu poprawę jakości życia mieszkańców. Prowadzi Fanpage swojego sołectwa, a dzięki jej inicjatywie w ostatnim czasie odnowiono muszlę koncertową i zrewitalizowano park w Czarnocinie w ramach grantów sołeckich.

red.

powiązane – „Gmina sprzedaje place zabaw”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie