Connect with us

Przybiernów

Innowacyjne boisko w Miodowicach

Przybiernów. Z końcem października 2021 roku, zakończyła się w Miodowicach realizacja projektu współfinansowana przez Unię Europejską.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, to z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 i projektu pn. „Rewitalizacja szansą na aktywną integrację” zrealizowano tę inwestycję.

Realizatorem przedsięwzięcia pod tytułem ,,Innowacja boiska do piłki nożnej poprzez budowę trybun sportowych oraz piłkochwytów w celu integracji społeczeństwa i zwiększenia bezpieczeństwa użytkowania obiektu sportowego” było sołectwo Miodowice wraz z mieszkańcami oraz urząd gminy w Przybiernowie. W ramach inwestycji wybudowano trybuny sportowe oraz piłkochwyty na boisku do gry w piłkę nożną w Miodowicach. Inwestycja ma na celu zwiększyć funkcjonalność i bezpieczeństwo obiektu, z którego będą mogły korzystać dzieci i dorośli, co wpłynie na zwiększenie jego użyteczności i aktywność oraz integracje nie tylko dzieci i młodzieży, ale wszystkich mieszkańców. Uzupełnienie boiska w trybuny sportowe oraz piłkochwyty umożliwiło zwiększenie i poprawę jakości działań na rzecz miejscowości. Wydarzenia sportowe integrują pokolenia oraz dają możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu na powietrzu i zwiększanie aktywności fizycznej.
Wykonany projekt miał na celu poprawę jakości życia oraz zwiększenie aktywności mieszkańców.
Przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki staraniom członków społeczności lokalnej.

red.

powiaząne – „Stół dla szpitala”

Przybiernów

Więcej dla wójta, wyższe podatki

Przybiernów. Na wczorajszej sesji rady gminy, radni o prawie 6 tys zł podnieśli wynagrodzenie wójta.

Opublikowane

w dniu

Lilia Ławicka zarabia teraz 15 570 zł brutto z wyrównaniem od 1.08.2021 r. Ostatnia podwyżka jej zarobków miala miejsce w marcu tego roku, kiedy to ustalone je na 9 850 zł brutto.

Radni zdecydowali też podnieść podatki od nieruchomości oraz środków transportu – szczegóły na stronie BIP gminy.

red.

powiązane – „Sezon na podwyżki rozpoczęty”

Kontynuuj czytanie

Przybiernów

Narodowe Święto Niepodległości w Przybiernowie

Przybiernów. Obchody narodowego święta rozpoczną się Mszą Świętą o godzinie 12.30.

Opublikowane

w dniu

Więcej na temat obchodów na plakacie obok.

red.

powiązane – „Księga podatkowego wstydu”

Kontynuuj czytanie

Przybiernów

Świat Bąbelkowy

Przybiernów. 29 października 2021 r. odbył się odbiór końcowy inwestycji pn. „BĄBELKOWY ŚWIAT – plac zabaw dla malucha” w Babigoszczy.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Inwestycja została zrealizowana z funduszu „Granty Sołeckie 2021” w ramach konkursu przeprowadzonego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Dzięki staraniom mieszkańców sołectwa Babigoszcz udało się zrealizować projekt i tym samy zaprosić do integracji. Sołectwo zyskało atrakcyjne miejsce spotkań integracyjno – aktywizacyjno – rozwojowe. Plac zabaw idealnie wkomponował się w zagospodarowaną przestrzeń z siłownią napowietrzną i zestawem streetworkout. Dorośli mają możliwość ćwiczenia na świeżym powietrzu, młodzież uprawiania gimnastyki na zestawie street workout a maluchy na placu zabaw, który powstał w ramach projektu. Bezpieczny, zadbany i kolorowy plac zabaw w centrum miejscowości jest punktem zabaw dzieci, miejscem odpoczynku rodziców i dziadków. Jest to miejsce zarówno regeneracji jak i aktywnego wypoczynku dla całych rodzin.

red.

powiązane – „Będzie PSZOK”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie