Connect with us

Aktualności

Inkaso bez ograniczeń?

Burmistrz nie zamierza wprowadzać ograniczenia wysokości prowizji, jaką otrzymują sołtysi od wpłat przyjmowanych przez nich na rzecz gminy. Ograniczenia, co zrozumiałe, nie chcą też sami sołtysi.

Opublikowane

w dniu

Prowizja wynosi 15 procent od zebranej kwoty. Niedawno jedna z sołtysek zarobiła sporo ponad dwa tysiące złotych tytułem prowizji od wpłaty dokonanej na jej ręce przez jednego z działających w jej wsi przedsiębiorców. Radni z Komisji Budżetowej zareagowali na to próbą wprowadzenia ograniczenia: 15%, ale nie więcej, niż 100 zł od jednego płatnika. Projekt uchwały przewidującej wprowadzenie takiego ograniczenia zdjęto jednak z porządku styczniowej sesji.

Dziś w UGiM odbyły się konsultacje burmistrza Krupowicza z sołtysami. Stanowiska są zgodne, bo burmistrz też jest przeciwny wprowadzeniu ograniczenia kwoty prowizji. Zapowiedział jednak, że gmina będzie czynić starania, by poważniejsze kwoty były przez podatników wpłacane bezpośrednio na konto gminy, bez pośrednicta sołtysa. Wtedy na koncie gminy znajdzie się całość należnej kwoty, a nie tylko 85%.

Burmistrz przedstawi Radzie Miejskiej projekt uchwały, w którym ograniczenia nie będzie. Mogą je jednak wprowadzić radni w czasie sesji.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie