Connect with us
  • Pożyczka na wakacje - Kasa Stefczyka - Goleniów

Nowogard

II LO ma bieżnię

Nowogard. Wczoraj odebrano nowo wybudowaną bieżnię trójtorową i skocznię przy II LO w Nowogardzie.

Opublikowane

w dniu

Wartość inwestycji to blisko 224 tys. zł. Jak podaje gmina, w ramach jej realizacji udało się wybudować nie tylko profesjonalną bieżnię i skocznię, ale również 100 metrowy chodnik z kostki brukowej, postawić solidne ogrodzenie obiektu z funkcjonalnymi furtkami, postawić ławki dla uczniów przy torze oraz schody do tylnego wyjścia ze szkoły, dzięki czemu uczniowie szkoły podstawowej mogą korzystać z osobnego wyjścia z budynku.
Nawierzchnia bieżni jest przepuszczalna dla wody, odporna na obuwie z kolcami, posiada doskonałą sprężystość i elastyczność dzięki czemu zapewnia maksymalną ochronę stawów zawodników. Ponadto poliuretanowa bieżnia o długości 100 metrów i szerokości toru pomiędzy liniami 1,25 m., ma wysoką odporność na ucisk, kłucie i zdarcia. Struktura nawierzchni jest zwarta, służy do pokrywania nawierzchni bieżni lekkoatletycznych, sektorów i rozbiegów konkurencji technicznych zawodów, boisk wielofunkcyjnych, placów rekreacji ruchowej a ponadto wymaga tylko minimalnych zabiegów konserwacyjnych i jest łatwa w naprawie.

red.

powiązane – „Za śmieci od osoby”

Nowogard

Dodatkowy sprzęt

Nowogard. Działająca od ponad półtora roku bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w Nowogardzie została wyposażona w dodatkowy sprzęt.

Opublikowane

w dniu

Dwa nowe rowery trójkołowe, kilka „balkoników”, wózki inwalidzkie i kilkanaście kul do chodzenia to sprzęt, który można już wypożyczać.

Wypożyczalnia powstała przy współpracy gminy Nowogard z „Fundacją Eco Textil” – fundacja dostarcza sprzęt do wypożyczalni, która znajduję się na parterze budynku RCP przy ulicy Wojska Polskiego 3 w Nowogardzie.

Zainteresowanie bezpłatnym wypożyczeniem jest tak duże, że konieczne było powiększenie ilości dysponowanego sprzętu.

Wszystkich zainteresowanych bezpłatnym wypożyczeniem sprzętu zapraszamy do wcześniejszego kontaktu z biurem pełnomocnika do spraw osób niepełnosprawnych w Urzędzie Miejskim w Nowogardzie (p. Justyna Wiącek, tel. 91 392 72 38). Sprzęt będzie wydawany we wtorki i czwartki w godzinach od 12.00 do 14.00.

red.

powiązane – „Na sesji o spalarni”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Wojcieszyn na antenie

Nowogard. Mówią o nim „nasz kościół”, mówią tak nie bez powodu. To z ich inicjatywy powstał, w Wojcieszynie koło Nowogardu.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje PR Szczecin, ma przypominać mieszkańcom okolicznych wsi skąd przybyli i jak zaczęła się ich historia na Pomorzu Zachodnim.
Uroczystości związane z poświęceniem Kościoła i dedykowaniem go świętemu Janowi Pawłowi II, miały odbyć się 18 marca 2020 roku, pandemia zmieniła jednak plany mieszkańców. Oznaczało to dla nich i księdza Grzegorza Legutko, proboszcza Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nowogardzie , że mają czas na zadbanie o wystrój wnętrza i jeszcze większą integrację społeczności lokalnej.

Dzisiaj o godz. 21.00 na antenie PR Szczecin reportaż o tej świątynni Anny Kolmer zatytułowany ”Ikona w ikonie”, w realizacji dźwiękowej Aleksandry Mazur – Woronieckiej. Premiera dziś po 21.

red.

powiązane – „Ogrody społeczne”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Referendum nie będzie?

Nowogard. Rada gminy może – ale nie musi – podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania burmistrza Czapli.

Opublikowane

w dniu

Taka może być konsekwencja nieudzielenia po raz drugi z rzędu burmistrzowi Czapli votum zaufania. Jak nam powiedział wczoraj przewodniczący rady miejskiej Marcin Nieradka, taka możliwość jest rozważana, ale decyzji rady w tej sprawie jeszcze nie ma.

Warto przypomnieć, że w roku ubiegłym również burmistrz Krupowicz tracąc większość w goleniowskiej radzie nie uzyskał votum zaufania. Gdyby sytuacja się powtórzyła na lipcowej sesji absolutoryjnej, rada będzie mogła zdecydować o referendum w sprawie jego odwołania.

red.

powiązane – „Burmistrz bez votum zaufania i absolutorium”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie