Connect with us

Aktualności

Hucpa za miliony

MASZEWO. Remont maszewskiego ratusza to jedna wielka granda. Firma budowlana odstawiła nieprawdopodobną tandetę, inspektor nadzoru udawał, że tego nie widzi i nie prowadził dokumentacji budowlanej. Gmina za tę hucpę zapłaciła już 1,9 mln zł i ma problem: co dalej?

Opublikowane

w dniu

 Sytuacja jest poważna, bo jeśli gmina w tym roku nie rozliczy się z Urzędem Marszałkowskim, straci 2,2 mln zł dotacji. Jeśli przymknie oko na budowlaną tandetę – pieniądze może ocali, ale z po partacku odnowionym ratuszem będą wielkie problemy. Porządny remont trudno będzie zrobić w dwa miesiące.

Wykonawca remontu, szczecińska firma ATEST Ryszard Olejnicki została pogoniona z placu budowy 5 sierpnia. 15 lipca pogoniono inspektora nadzoru inwestorskiego, którym była firma BESTBAU Izabela Woźna z Chodzieży. Bezpośrednim powodem zerwania obu kontraktów było bezczelne, niczym nie uzasadnione żądanie, by gmina przystała na większe koszty remontu: 4,5 mln zł zamiast przewidzianych w budżecie 3,2 mln. Zasadne jest pytanie o zmowę między obiema firmami w celu osiągnięcia nieuzasadnionej korzyści majątkowej.

Osobną sprawą jest nadzór nad inwestycją, jaki rzekomo sprawowali pracujący w Urzędzie Miejskim w Maszewie budowlańcy. Tak naprawdę żadnego nadzoru z ich strony nie było, choć już od stycznia płynęły niepokojące sygnały o nieprawidłowościach dziejących się na budowie.

Obecnie trwa inwentaryzacja budowlanej papraniny, jaka pozostała po firmach ATEST i BESTBAU. Prowadzi ją nowy inżynier kontraktu, tym razem nie wybrany na podstawie najniższej zaproponowanej ceny. Roboty budowlane są wstrzymane do chwili pełnej oceny stanu inwestycji. Być może we wrześniu wznowi je nowa firma, wybrana w przetargu. Podobno jest szansa, by inwestycję zakończyć w październiku. Pierwotnym terminem był 30 czerwca.

O sprawie podobno została powiadomiona prokuratura.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie