Connect with us

Aktualności

Hubertus

Sobotnia pogoń za lisem skończyła się nie tylko zerwaniem lisiej kity, ale i zdarciem skóry z grzbietu lisa. Polowanie było krótkie, ale zacięte, najlepiej przedstawiają je zdjęcia.

Opublikowane

w dniu

Impreza kończąca sezon jeździecki odbyła się, jak co roku, w Żółwiej Błoci. Wzięło w niej udział ponad trzydziestu jeźdźców i amazonek zaproszonych przez główną organizatorkę Hubertusa, Teresę Jancelewicz. Sołtys (mąż pani Teresy) wraz z radą sołecką zadbali, by pogoń za lisem była atrakcją nie tylko dla biorących udział w gonitwie. Widzów było sporo, bo impreza jest lubiana, a pogoda dopisała.

Zdobywcą lisiej kity został Dariusz Dąbrowski, członek Klubu Kawaleryjskiego im. 12 Pułku Ułanów Podolskich ze Szczecina, który w gonitwie wystąpił w ułańskim mundurze. Nie wiadomo, czy kita była zbyt silnie przymocowana, czy też została chwycona mało precyzyjnie. Faktem jest, że wraz z kitą jej zdobywca trzymał w ręku także długi pas skóry wyrwany z kubraka, w który ubrany był jeździec występujący w roli lisa.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie