Connect with us

Aktualności

Horror z happy endem

GRYF GOLENIÓW – BIOFARM BASKET SUCHY LAS 63:62 (23:14/8:18/21:10/11:20)

Opublikowane

w dniu

Kto nie był w piątkowy wieczór na inauguracji rozgrywek II ligi w hali w Goleniowie niech żałuje. Ponad 200 kibiców, którzy zjawili się na trybunach obiektu nie żałowało swojej decyzji. Obejrzeli bowiem mecz pełen zwrotów akcji z przysłowiową wisienką na torcie, a więc horrorem w końcówce zakończonym happy endem. Takiego Gryfa walczącego do końca itriumfującego kibice będą z pewnościa chcieli oglądać.   Zwycięstwo z Biofarmem było piątym kolejnym odniesionym na drugoligowym froncie, dzięki któremu goleniowianie awansowali na szóste miejsce w tabeli. Przed spotkaniem murowanym faworytem byli gospodarze, a niewiadomą miał być rozmiar zwycięstwa. Początek spotkania był jednak dla gości, którzy objęli prowadzenie 5:0, później jednak Gryf odrobił straty i zgodnie z planem pierwsze dziesięć minut meczu zakończyło się prowadzeniem gospodarzy 23:14. Niestety druga kwarta okazała się słaba w wykonaniu goleniowian, którzy nie radzili sobie z presingiem Biofarmu i w efekcie goście niespodziewanie zwyciężyli ją 18:8 i schodzili na przerwę prowadząc jednym punktem (32:31). W trzeciej patrii Gryf odrobił straty głównie za sprawą Arkadiusza Soczewskiego, który zaczął skutecznie trafiać z półdystansu. Po zakończeniu tej odsłony spotkania Gryf prowadził dziesięcioma punktami i nic nie zapowiadało, tego co wydarzy się w końcowce spotkania. Tymczasem w ostatnich dziesięciu minutach kibice licznie zgromadzeni w hali przy ul. Niepodległości obejrzeli zażartą walkę punkt za punkt. Goście odrobili straty i w dziewiątej minucie tej partii doprowadzili do remisu. Na 2,2 sekundy przed końcem meczu faulowany był najskuteczniejszy zawodnik Biofarmu Maciej Leszczyński. Zawodnik gości trafił jeden z dwóch rzutów wolnych. Po tym o czas poprosił trener Andrzej Molenda. Gryf miał jedynie 2,2 sekundy na akcję i się udało!   Firmowa akcja Gryfa zakończona celnym trafieniem spod kosza Arkadiusza Soczewskiego doprowadziła trybuny do euforii. To nie był jednak koniec spotkania, gdyż goście mieli jeszcze 0,8 sekundy na akcję. Nie udało im się jednak trafić do kosza i Gryf w dramatycznych okolicznościach odniósł piąte zwycięstwo w sezonie.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie