Connect with us

Aktualności

Horror w bibliotece

Nie pomylił się, kto sobotni wieczór spędził w bibliotece. Impreza przygotowana z pomysłem, zaangażowaniem, poświęceniem i ostatecznie świetnym rezultatem.

Opublikowane

w dniu

 Do końca nie było wiadomo, co tam biblioteczna drużyna knuje i montuje. Zmontowała scenerię jak z „Rodziny Adamsów”, a dla pełnego efektu panie przebrały się za wiedźmy. Kiedy drzwi otwarto, z wnętrza rozeszły się smakowite aromaty, a czekający pod biblioteką spory tłumek rzucił się do środka. Nie do stołów z jedzeniem i piciem jednak, a do… półek z książkami, głównie do dużego regału z nowościami, akurat tego dnia wystawionymi do wzięcia.  Nie samą książką czytelnik żyje, więc kiedy już wypożyczył co chciał, to się zabawił, podjadł i popił. Na pewno się nie nudził i nie uznał czasu spędzonego w bibliotece za stracony. A czytelników biblioteka ma coraz więcej, średnio odwiedza ją ponad 200 osób dziennie, ze stałą tendencją wzrostową. W Goleniowie na pewno nie ma kryzysu czytelnictwa, bo do biblioteki po prostu jest po co przychodzić: na zakup nowości ma ponad 70 tysięcy złotych, jest więc za co kupować pozycje, o które ludzie pytają.  Więcej o sobotnim „Horrorze” w papierowym wydaniu Gazety Goleniowskiej.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie