Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Kultura

Harmonogram ewakuacji

Kultura. Władze gminy w porozumieniu z dyrektorem Goleniowskiego Domu Kultury Maciejem Ratajczykiem ustalili plan przenoszenia poszczególnych działów oraz pracowni artystycznych GDK w inne lokalizacje.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, 14 lutego została wyłączona z użytkowania część obiektu: hol, kuchnia, kawiarenka, pomieszczenia socjalne i sala 8 (lustrzana/taneczna).

Na początku kwietnia zostanie uruchomiona „Galeria Lotna” – w lokalnych kawiarniach, bibliotece, w Centrum Aktywności Lokalnej oraz w Bramie Wolińskiej organizowane będą wystawy, które wcześniej miały miejsce w holu GDK.

Goleniowski Dom Kultury zostanie rozmieszczony w następujących obiektach:

Żółty Domek (ul. Pocztowa) – administracja, dział programowy, organizacyjny oraz część pracowni plastycznych (o ile będzie to możliwe ze względów ppoż.); – od 1 marca 2023 r.

Twierdza Design (ul. Dworcowa) – pracownie wokalne oraz muzyczne, archiwum GDK oraz Teatru Brama – od 1 września 2022 r.

Rampa Kultura (ul. Dworcowa) – Zespół Pieśni i Tańca INA, Teatr Brama, Kultura Bardzo Osobista – Malutki świat, wydarzenia kulturalne i artystyczne, spotkania grup senioralnych – od 1 września 2022r.

28 grudnia 2022 r. całkowicie wyłączona z użytkowania zostanie sala koncertowa GDK.

Szkoła Podstawowa nr 1. (ul. Kilińskiego) – Orkiestra Wood and Brass Band (zajęcia indywidualne, magazyny, próby sekcyjne), zajęcia taneczne (wszystkie grupy), część prób do koncertów, pracownia Dance Color Studio – od 1 września 2022 r.

Centrum Aktywności Lokalnej (ul. Wojska Polskiego) – grupy senioralne (zajęcia taneczne, śpiew), zajęcia wokalne ZPiT INA;

Brama Wolińska – wolontariat, magazyny;

Park 750-lecia, planty, teren wokół Rampy Kultura oraz wokół GDK – plenerowe wydarzenia kulturalne w sezonie letnim;

Magazyny (ul. Słowackiego) – w miarę możliwości magazyny pozostaną przy ul. Słowackiego. Obecnie GDK prowadzi analizę majątku ruchomego, który powinien zostać zlikwidowany lub sprzedany.

Równolegle z powyższymi krokami zostaną podjęte działania pozwalające na stworzenie dokumentacji architektoniczno-budowlanej nowego obiektu Goleniowskiego Domu Kultury.

Ekspertyza budynku GDK, którą wykonał zewnętrzny rzeczoznawca wykazała, że grunt pod budynkiem jest słaby i niestabilny, a budynek traci stateczność. W trosce o bezpieczeństwo uczestników zajęć i pracowników, podjęta została decyzja o etapowym wyłączaniu poszczególnych pomieszczeń i przenoszeniu działalności GDK w inne miejsca.

red.

powiązane – „Walentynkowy dyżur?”

Kultura

„Djakuju – dziękuję”

Kultura. Jutro koncert Lesji Szulc oraz orkiestry Wood & Brass Band.

Opublikowane

w dniu

Początek o 19.00 w sali Goleniowski Dom Kultury. Wstęp wolny. Koncert „Djakuju – dziekuję” to forma podziękowania za pomoc udzielaną ukraińskim uchodźcom i wsparcie dla Ukrainy. Będzie też aukcja obrazów, rysunków i rzeźb przekazanych przez artystów z Goleniowa, Szczecina i Poznania. Wystawa prac odbędzie się godzinę przed koncertem o 18.00 w Bramie Wolińskiej. Dochód ze sprzedaży prac trafi na pomoc Ukrainie .

red.

powiązane – „Otwarcie sezonu”

Kontynuuj czytanie

Kultura

XX-lecia nie będzie

Kultura. Organizatorzy odwołali zaplanowane na czerwiec obchody XX-lecia maszewskiego „Teatru Krzyk” i „Krzykowisko”.

Opublikowane

w dniu

W przesłanej do nas informacji czytamy:

„Przyjaciele! Miłośnicy i miłośniczki teatru, kultury i sztuki, drodzy dziennikarze i dziennikarki. Informujemy, że odwołujemy planowane na czerwiec 2022 obchody XX lecia naszego teatru w Maszewie (w tym Ogólnopolskie Spotkania Młodego Teatru Krzykowisko). Robimy to z poczuciem smutku, ale ta decyzja wynikająca z kilku ważnych spraw, również coś nam opowiada o naszych wieloletnich działaniach i naszych staraniach w małej społeczności lokalnej.

Niestety nie zgromadziliśmy wystarczającego budżetu, który umożliwiłby organizację wydarzenia na zaplanowaną, ogólnopolską i międzynarodową skalę. Odpowiednią do tych dwóch dekad, które za nami. Chcieliśmy podsumować swoje dokonania z ostatnich XX lat. Nie uda się to w tym roku.

Życzymy Wam wszystkiego dobrego i obyśmy mogli Was poinformować i zaprosić do Maszewa na huczne obchody 21 – lecia TEATRU KRZYK w 2023 roku.

Do zobaczenia
z teatralnym pozdrowieniem,

Założyciele Teatru Krzyk
Ania Giniewska i Marek Kościółek”

red.

powiązane – „RUSZAMY Z KRZYKOWISKIEM”

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

RegioActive Festival Goleniów

Kultura. Podczas dwóch dni Festiwalu RegioActive Pomerania odbędą się m.in. spektakle teatralne i koncert upamiętniający 30-lecie zespołu Hey wraz z jego założycielem Piotrem Banachem. Wstęp na wydarzenia jest wolny.

Opublikowane

w dniu

22.04.2022 (piątek)

16:30 „Hey, czy to już 30 lat?”
Rozmowę z Piotrem Banachem – założycielem zespołu Hey poprowadzi Leszek Gnoiński
Qult Kafka, Goleniów | PL, DE | 60′
18:00 Teatr Brama „Ghost Dance” – pokaz specjalny*
Wręczenie nagrody Kamyka Puzyny
Rampa Kultura, Goleniów | PL, ENG | 75′
20:00 „Sztafeta Pokoleń” koncert z okazji 30-lecia zespołu Hey
z udziałem: Piotra Banacha, Kafi Ficaj, Szkoły Muzyki Rozrywkowej Bemol, Szkoły Muzycznej I stopnia w Goleniowie, Jarka Chilkiewicza, Edyty Rogowskiej, zespołu Są Lepsi i przyjaciół
Rampa Kultura, Goleniów | PL, DE | 90’

23.04.2022 (sobota)

10:00 Warsztaty cyrkowe dla dzieci*
Rampa Kultura, Goleniów | PL, DE | 150′
16:00 Klaun Tomi – „Tomi Show”**
spektakl cyrkowy dla dzieci
Planty, Goleniów | PL, DE | 50′
17:00 Premiera filmu „Stacja Świadek”
Film o losach mieszkańców niemieckiego Gollnow i polskiego Goleniowa po II wojnie światowej
Rampa Kultura, Goleniów | PL, DE | 50′
18:00 „Talent show” – koncert
z udziałem młodzieży z projektu RegioActive
Rampa Kultura, Goleniów | PL, DE | 50′
19:30 „Coś z Nietzschego” – koncert finałowy
z udziałem: Piotra Banacha, Katarzyny Ficaj, Szymona Wójcińskiego, Jakuba Gucika, Tomasza Kubika, Jacka Mazurkiewicza i Teatru Brama
Rampa Kultura, Goleniów | PL, DE | 80′
24.04.2022 (niedziela)
19:00 Teatr Brama – „Wśród Naszych”
Rampa Kultura, Goleniów | PL, DE | 60′

Rampa Kultura – Rampa Kultura i Twierdza Design, ul. Dworcowa 1a, Goleniów
Qult Kawka – na końcu “Rampy”, ul. Dworcowa 1a, Goleniów
Planty – plac Planty, Goleniów

  • na wydarzenie obowiązują wejściówki dostępne w CIKiT w Goleniowie
    ** w przypadku deszczu spektakl odbędzie się w Rampie Kultura

red.

powiązane – „Dzisiaj specjalny pokaz iluminacji”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie