Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Harcerska służba

Z instruktorką w stopniu przewodniczki Związku Harcerstwa Polskiego Joanną Czajkowską – Lisiak, od niedawna komendantem Hufca Goleniów, rozmawiamy o harcerstwie i harcerzach w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

– Kiedy nasi harcerze gdzieś wyjeżdżają, to ich rodzice mają wymagania i oczekiwania. Nie zuchy i młodzież. Im do dobrego wypoczynku nie jest potrzebny luksusowy hotel i spa, tylko dobrze przygotowany i realizowany program. Proszę mi wierzyć, że tyle uśmiechu ile widzimy na twarzach zuchów i harcerzy, gdy są np. w naszej bazie w Pogorzelicy, nie zobaczy pan na niejednym luksusowym wyjeździe. A śpią tam w prostych domkach na piętrowych łóżkach i mogą się np. wytarzać w piachu i nikt ich za to nie karze. A za chwilę muszą się czysto ubrać, bo idziemy do kościoła lub coś zwiedzać. Ośmioletnie zuchy mogą biegać w nocy za świetlikiem po łące, posiedzieć wieczorem przy ognisku. Nawet zimowiska, które spędzamy w szkołach, śpiąc na materacach, ale z dobrym, ciekawym programem, są dla nich atrakcyjne. Bo są w grupie, razem i z tych wspólnych przeżyć pozostają im piękne wspomnienia – mówi J. Czajkowska – Lisiak.   Pełen tekst wywiadu w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie