Connect with us

Goleniów

Harcerska Msza

Goleniów. Wczoraj w kościele pw. Św. Katarzyny w Goleniowie zebrało się kilkudziesięciu zuchów, harcerzy i instruktorów z goleniowskiego hufca ZHP.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Kościół wspominała wczoraj bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, patrona polskich harcerzy, dlatego podczas Mszy Świętej o godz. 18 zebrani modlili się w intencji goleniowskiego harcerstwa. Zawierzali Bogu dzieło goleniowskiego Hufca, dziękując za wszystkich zuchów, harcerzy, instruktorów, rodziców i przyjaciół Hufca Goleniów – przy udziale phm. Joanny Czajkowskiej-Lisiak komendantki Hufca Goleniów.

Mszy Świętej przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. Mieczysław Dusza SChr (na zdj. z prawej), związany od lat z harcerstwem, duchowy opiekun i towarzysz goleniowskiego hufca. Koncelebrował ks. hm. Waldemar Piątek (na zdj. z lewej) – koordynator Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP.

Modlitwa w intencji harcerzy związana była ze 164 rocznicą urodzin gen. Roberta Baden-Powella (założyciela skautingu), która przypadał 22 lutego. Sam twórca skautingu mawiał: ”Jeżeli nasz skauting miałby być bez Boga, lepiej, żeby go nie było”. W tym dniu, świętowany jest Dzień Myśli Braterskiej, jednoczący wszystkich skautów i harcerzy na całym świecie.

Ks. Proboszcz Krzysztof Musiałek gratulował harcerzom ich nowej siedziby w byłej wieży ciśnień kompleksu „Rampa-Kultura”

zdj. – parafia św. Katarzyny

red.

powiązane – „Rampa-Kultura” gotowa”

Goleniów

Postępowanie zawieszone

Goleniów. Zofia Machnicka zgodziła się na zawieszenie prywatnego postępowania sądowego w wytoczonej przez nią sprawie przeciwko gminie Goleniów.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedziała Zofia Machnicka, doszło do tego na wniosek reprezentującej wspólnotę mieszkaniową Kościuszki 3 kancelarii prawnej. Pod koniec marca prawnicy z tej kancelarii oraz prawnicy reprezentujący gminę spotkali się by uzgodnić postępowanie w spornej kwestii ratowania budynku przy ul. Kościuszki 3. Strona gminy chciała by Machnicka wycofała swój pozew, ale prawnicy wspólnoty się na to nie zgodzili, przystając jedynie na jego półroczne zawieszenie. Innych istotnych uzgodnień wspomniane spotkanie nie przyniosło.

W przyszłym tygodniu mają się spotkać powołani przez gminę eksperci oraz przedstawiciele GTBS by omówić stronę techniczną sprawy, aktualny stan budynku i kroki jakie należy podjąć – bez udziału przedstawicieli wspólnoty Kościuszki 3.

Nadal nie ma ostatecznej decyzji (z uwzględnieniem odwołań) Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego Hanny Krugły, co do dalszych losów zagrożonego bloku.

red.

Powiązane – „Kościuszki 3 – rozmowy dwustronne”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Humus za czarnoziem

Goleniów. Komunalne PGK chce wykorzystać do rekultywacji wysypiska w Podańsku humus z komunalnego GWiK.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział prezes PGK Andrzej Cieśliński, kierowana przez niego spółka planuje w tym roku zakończenie rekultywacji tego nieczynnego od lat wysypiska. W jej projekcie jest zapisane, że w końcowej fazie ma być tam wykorzystany czarnoziem. Ponieważ jest on znacznie droższy niż humus, który jest produktem ubocznym na prowadzonej przez GWiK goleniowskiej oczyszczalni ścieków, PGK chce uzyskać zgodę urzędu marszałkowskiego na zamianę – humus za czarnoziem. Według prezesa Cieślińskiego PGK zaoszczędziła by na tej zamianie sporo ponad 100 tys zł.

red.

powiązane – „Rekultywacja na… zabytkowym cmentarzysku.”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Burmistrz zrezygnował z dialogu

Goleniów. Brak budżetu w Goleniowie to brak dialogu ze strony burmistrza i jego urzędników – mówił Radiu Szczecin opozycyjny radny.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Goleniów jest jedyną gminą w Zachodniopomorskiem, której plan wydatków i dochodów musi ustalić Regionalna Izba Obrachunkowa – projekt budżetu przygotowany przez burmistrza Roberta Krupowicza nie uzyskał akceptacji większości radnych.

Jak podaje PR Szczecin, radni zarzucali m.in. nietrafione inwestycje – tłumaczyli, że w pandemii nie można kosztem inwestycji w chodniki, drogi czy szkoły, budować kortów do tenisa. Z kolei według władz gminy, radni mieli polityczne motywacje, aby nie doszło do uchwalenia budżetu.

  • Burmistrz powinien brać odpowiedzialność za to, co się dzieje – mówił radiu radny Ł. Mituła. – Oceniam to negatywnie jako brak chęci do dialogu z Radą Miejską. Mam wrażenie, że burmistrz postanowił, że woli, żeby instytucja zewnętrzna podjęła decyzję i zrezygnował z dialogu, który przypisany jest dla lokalnej demokracji, więc odczytuję to bardzo negatywnie.

Rzecznik prasowy burmistrza Cezary Martyniuk odmówił radiu komentarza w tej sprawie.

red.

powiązane – „Opozycja rządzi?”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie