Connect with us

Aktualności

Hanna Suchocka w Goleniowie

Na zaproszenie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w poniedziałkowe popołudnie gościła w Goleniowie prof. Hanna Suchocka, w latach 2001 – 2013 ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

I właśnie te lata jej działalności były głównym tematem spotkania, które poprowadził Krystian Nehrebecki, a kanwą do interesującej rozmowy z panią ambasador jej książka „Hanna Suchocka, ambasador u trzech papieży”. Warto jednak zauważyć, iż Hanna Suchocka, pracownik naukowy UAM w Poznaniu, w latach 1992 – 93 była prezesem Rady Ministrów, a w latach 1997 – 2000 – ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym. Szkoda tylko, że na pytania publiczności było mało czasu, bo zapewne pojawiłyby się też inne tematy. Pamiątką z tego spotkania będzie myśl zaczerpnięta z jej książki, którą pani ambasador wręczała osobiście (na zdjęciu): Najlepszym dyplomatą jest ten, kto potrafi myśleć w kilku językach. Na koniec była chwila na autografy i wspólne zdjęcia.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Tylko dla niewierzących – mężczyźni z różańcem na ulicach Goleniowa

Goleniów. Za tydzień o poranku, ulicami Goleniowa przejdą mężczyźni z różańcami w rękach w pierwszym „Męskim Różańcu”.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Ks. Rafał J. Sorkowicz Schr z parafii pw. Św. Katarzyny w Goleniowie w rozmowie z nami tłumaczy dlaczego pierwszy, dlaczego męski i wreszcie dlaczego różaniec i to odmawiany na ulicach miasta w sobotni poranek 3 października.

red.

powiązane – „Całonocna adoracja

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Dyrektor na rok, a może dłużej…

Goleniów. Z Michałem Gryczem, nowym dyrektorem ZS nr 1, rozmawiamy o kierowaniu szkołą w czasie pandemii.

Avatar

Opublikowane

w dniu

„Pani Wojtysiak nagle zrezygnowała no i poprosiła mnie był kontynuował jej dzieło” – mówi dyrektor Grycz – „Dałem sobie rok żeby zobaczyć czy ja sobie dam radę, czy ludzie dadzą ze mną radę. Jeżeli wszystko będzie w porządku i ja będę zadowolony to myślę, że to się zakończy moim udziałem w przyszłorocznym konkursie…” Więcej w nagraniu obok.

red.

powiązane – „Zespołu Szkół nr 1 – zmiana dyrektora”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Spalarnia nie musi być w Goleniowie, ale Goleniów ma najlepszą lokalizację – mówi Chrzanowski.

Goleniów. Przewodniczący CZG R-XXI Jacek Chrzanowski opowiada o planach powstania w Goleniowie czystej spalarni odpadów.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Około 20 tysięcy ton frakcji odpadów ma rocznie do spalenia związek 27 gmin, do którego chce przystąpić gmina Goleniów. Goleniów ma pomiędzy bazą PGK, a PEC odpowiednią lokalizację. Ale w grę wchodzi także Łobez, Świnoujście i Drawsko. To nie jedyne plany jakie z gmina Goleniów wiąże R-XXI. Więcej o spalarni, jej technologii, samym R-XXI i jego planach inwestycyjnych oraz koncepcji udziału gminy Goleniów w związku i korzyściach z tego płynących, mówi w rozmowie obok przewodniczący Chrzanowski.

red.

powiązane – „Termiczna obróbka odpadów w Goleniowie?”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie