Connect with us

Goleniów

Habilitacyjny plagiat

Goleniów. Po 5 latach od nadania, odebrano dr Elżbiecie Żywuckiej-Kozłowskiej z Goleniowa, z Katedry Postępowania Karnego i Prawa Karnego Wykonawczego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, stopień doktora habilitowanego.

Opublikowane

w dniu

Sprawę „podlinkował” nam życzliwy czytelnik. Powodem odebrania stopnia naukowego jest (jak podają m.in. portale DEBATA i PRAWDA) jawny plagiat pracy habilitacyjnej, naruszenia cudzych praw autorskich i dobrych obyczajów w nauce. Stopień nadała 19 czerwca 2015 roku i odebrała 11 grudnia 2020 roku Rada Dyscypliny Nauki Prawne Uniwersytetu w Białymstoku.

Jeden z procesów w tej sprawie toczył się w wydziale karnym Sądu Rejonowego w Goleniowie w latach 2018-19, kończąc się wyrokiem niekorzystnym dla E. Żywuckiej – Kozłowskiej. W innym, przed Sądem Okręgowy w Białymstoku Wydział II Cywilny, sąd w wyroku z dnia 6 marca 2020 w uzasadnieniu wyroku, w oparciu o opinie biegłych, stwierdził, że „działalność pozwanej E. Żywuckiej-Kozłowskiej wyczerpuje znamiona definicji plagiatu”. Opinie biegłych wskazywały na przejęcie do rozdziału II książki E. Żywuckiej-Kozłowskiej od 84% do 90% tekstu książki M. Kowalczyk. Niezależnie od tego, biegli wskazali na przejęcie innych fragmentów tej książki w innych rozdziałach pracy E. Żywuckiej-Kozłowskiej (od 20% do 49%).

Elżbieta Żywucka-Kozłowska (na zdj. pierwsza z prawej) to według naszych ustaleń mieszkanka Goleniowa (Żółwiej Błoci?), absolwentka miejscowego LO, była pracownica naukowa wydziału prawa Uniwersytetu Szczecińskiego – ekspert kryminalistyki, ekspert Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze w zakresie identyfikacji nn zwłok i nn osób, biegły sądowy ustalający profile morderców. Od 2008 roku w Katedrze Prawa Karnego Materialnego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Autorka wielu publikacji z zakresu kryminalistyki, wiktymologii i kryminologii.

red.

powiązane – „Dyrektor – w IPN i NIK”

Goleniów

Góra Tabor w Marszewie

Goleniów. Na jutro, czyli sobotę 15 czerwca zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, Wasze rodziny, do MARSZEWA, na tegoroczną X GÓRĘ TABOR JUNIOR…

Opublikowane

w dniu

…czyli spotkanie o charakterze religijno – festynowym dla dzieci i młodzieży, pod hasłem „NIEBO CZEKA”.

👉 godz. 09:00 REJESTRACJA uczestników
👉 godz. 10:30 Msza Święta przy kościele w MARSZEWIE
👉 po Mszy RODZINNY FESTYN przy placu zabaw, z wieloma atrakcjami: zabawami, konkursami, gastronomią.

red.

powiązane – „Będzie rękaw na lotnisku”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Młodzi strażacy na stadionie

Goleniów. W sobotę, 15 czerwca br., na stadionie OSiR w Goleniowie odbędą się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze.

Opublikowane

w dniu

Pojawią się tam Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP) z terenu powiatu goleniowskiego.

red.

powiązane – „Będzie rękaw na lotnisku”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Otwarcie sezonu

Goleniów. W przyszłą sobotę goleniowski OSiR otwiera letni sezon plażowy w Lubczynie.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakatach obok.

red.

powiązane – „Będzie rękaw na lotnisku”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie