Connect with us

Aktualności

H. Zajko: Żadna pora nie była dobra

Olbrzymie problemy czekają w najbliższy poniedziałek mieszkańców Goleniowa i okolic, ale także działające w gminie firmy i instytucje. Dzieci zostaną w domach, dorośli nie powinni rano pić kawy.

Opublikowane

w dniu

Dostawa wody wstrzymana zostanie w godzinach 8 – 16, pracownicy Goleniowskich Wodociągów i Kanalizacji będą w tym czasie prowadzić prace remontowe na głównej magistrali wodociągowej, zasilającej okolice miasta. Problemy z tym związane odczują w tej porze tysiące osób, wiceburmistrz Henryk Zajko mówi jednak, że wybrano ją po rozpatrzeniu wielu "za" i "przeciw".

"Były rozważane wszelkie inne mozliwości", mówi. "Rozmawialiśmy o weekendzie, ale w tym czasie odbywają się i komunie, i wesela. W nocy mieszkańcom przeszkadzałby hałas, a robotnikom brak dostatecznego doświetlenia. Żadan pora nie była dobra".

Władze gminy podjęły decyzję o zamknięcu w poniedziałek wszystkich przedszkoli i szkół, firmy i instytucje będą musiały radzić sobie we własnym zakresie. Problemy z wodą nie będą dotyczyć nielicznych. Co najważniejsze, bez zakłóceń funkcjonował będzie goleniowski szpital, który ma własne ujęcie wody, niezależne od dostaw z sieci komunalnej.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie