Connect with us

Aktualności

GWiK przeciw kierowcom

Gminna spółka lekceważy obowiązek informowania, za pomocą odpowiedniego oznakowania, kierowców o prowadzonych przez swoich pracowników robotach na ulicach miasta.

Opublikowane

w dniu

Przykład? Jednokierunkowa część ul. Grunwaldzkiej wzdłuż boiska obok Bramy Wolińskiej, dzisiaj godz. 11.00. Samochód GWiK tarasuje (patrz zdjęcie) przejazd, zmuszając kierowców do wycofywania się aż do Bramy Wolińskiej. Dlaczego? Bo fachowcom z GWiK nie chciało się odpowiednio oznakować wjazdu na tę ulicę, co pozwoliłoby kierowcom uniknąć efektu ślepej uliczki.
Podobna sytuacja zdarzyła się wczoraj podczas prac jakie GWiK wykonywał na ul. Grota-Roweckiego. Ulica rozkopana i bez przejazdu, a oznakowanie informujące kierowców, że jest ona bez przejazdu postawiono po kilkudziesięciu minutach. W efekcie kierowcy wjeżdżali tam,  a potem musieli się z niej wycofywać. Oczywiście ludzi z GWiK to nie interesuje. A powinno. Powinno też zainteresować burmistrza, który odpowiada za organizację ruchu w sparaliżowanym inwestycjami drogowymi mieście.  Choćby po to, by nie sprawiać kierowcom innych niż absolutnie niezbędne utrudnień. A zachowanie pracowników GWiK do tych niezbędnych na pewno nie należy – przeciwnie bezprawnie komplikuje życie kierowców.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie