Connect with us

Aktualności

GWiK pod prądem

Spółka Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja odebrała dzisiaj swój pierwszy samochód z napędem elektrycznym. To prawdopodobnie jedyne auto tego typu, zarejestrowane w Gminie Goleniów.

Opublikowane

w dniu

Auto marki Nissan zaprezentowano publicznie na parkingu przed UGiM. Każdy zainteresowany mógł wsiąść i udać się na krótką przejażdżkę. Samochód zewnętrznie nie różni się od tradycyjnych pojazdów. Różnicę widać po otwarciu maski: w przedziale silnikowym zamiast silnika spalinowego jest elektryczny zespół napędowy. Baterie napędzające samochód są ukryte pod siedzeniami, w żaden sposób nie ograniczają funkcjonalności pojazdu. Auto jest ciche, ma niezłą dynamikę jazdy.
Akumulator ładuje się w pełni w ciągu 12 godzin przy użyciu zwykłego gniazda, ale z wykorzystaniem stacji szybkiego ładowania – jedynie 30 minut. Jedno ładowanie zapewnia przejechanie około 170 km. Koszt przejechania 100 km to około 6 zł. Samochód kosztował 120 tys. zł plus VAT.

Wkrótce w samochód tego samego typu zostanie wyposażona Straż Miejska w Goleniowie.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie