Connect with us

Aktualności

Gwiazda zbyt mało totalitarna

Obrońcy czerwonej gwiazdy i pomnika sierżanta Sułtanowa mogą póki co spać spokojnie. Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa nie wyraża zgody na ich usunięcie.

Opublikowane

w dniu

Z wnioskiem o wydanie opinii w tej sprawie zwrócił się niedawno do ROPWiM burmistrz Robert Krupowicz, publicznie zapowiadający usunięcie czerwonej gwiazdy z pomnika przy ul. Wolińskiej oraz demontaż pomnika Karima Sułtanowa (pisaliśmy na ten temat TUTAJ ). Odpowiedź już otrzymał, nie zachęca ona jednak do dalszych działań.

"Czerwona gwiazda (…) nie stanowi symbolu totalitaryzmu, jest oznaczeniem przynależności ofiar do formacji wojskowej – armii czerwonej. ROPWiM nie może więc wyrazić zgody na usunięcie powyższego oznaczenia z pomnika, który wzniesiony został w miejscu pochówku żołnierzy sowieckich", napisał w niej naczelnik Wydziału Krajowego Adam Siwek, jednocześnie prosząc o "usunięcie aktu wandalizmu i przywrócenie pomnikowi godnego i estetycznego wyglądu".

Burmistrz powiadomiony został także, że ROPWiM może się zwrócić do strony rosyjskiej z prośbą o opinię w sprawie likwidacji pomnika Sułtanowa.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie