Connect with us

Goleniów

GTBS i PGK przejmą nowy dworzec

Goleniów. Goleniowskie spółki komunalne będą niedługo operowały na nowym dworcu kolejowym w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział wiceburmistrz Tomasz Banch, termin oddania nowego dworca we wrześniu wydaje się być niezagrożony. Wtedy administrowanie jego budynkami przejmie od wykonawcy („Prime Construction”) w imieniu gminy GTBS, a PGK zajmie się zielenią wokół dworca. Odbędzie się to po odbiorze inwestycji i przekazaniu obiektów wymienionym spółkom.

Nasadzenia zieleni, które od kilku tygodni rosną wokół dworca, zarastają chwastami i niszczeją, są według Banacha problemem wykonawcy, który będzie je przekazywał PGK w ramach kontraktu na budowę dworca. Potwierdza to prezes PGK Zbigniew Pankiewicz. PGK przejmie od wykonawcy stan zieleni wymagany umową, lub wykonawca do tego stanu doprowadzi zlecając to np. PGK za dodatkową opłatą. Także nasadzenia objęte gwarancją będą w czasie jej trwania uzupełniane na koszt wykonawcy.

red.

powiązane – „Dworzec we wrześniu?”

Goleniów

Kasa działa

Goleniów. Spółka Polregio S.A zajęła pomieszczenia budynku goleniowskiego centrum przesiadkowego, co oznacza, że dzisiaj od wczoraj bilety można nareszcie kupować w nowej kasie w poczekalni dworca.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, kolejowa kasa biletowa będzie czynna:

poniedziałek – piątek 👉 5.30 – 17.00
sobota 👉 6.00 – 13.30
niedziela 👉 11.00 – 18.30

Hala dworca jest otwarta codziennie od godziny 5.30 do 22.00, a punkt gastronomiczny jest czynny w godzinach 6.00 – 18.00

red.

powiązane – „Kompromis w sprawie przedszkoli”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Ćwiczebny atak na tłocznię w Budnie

Goleniów. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Goleniowie otrzymało dzisiaj informację o zdarzeniu w Baltic Pipe w Budnie.

Opublikowane

w dniu

Dwóch mężczyzn obezwładniło przy pomocy przedmiotu przypominającego broń palną dwóch pracowników firmy Gaz System i zabarykadowało się w jednym z pomieszczeń biurowych. Grożą że wysadzą gazociąg.

Na szczęście to tylko dzisiejsze ćwiczenia przeprowadzone w tłoczni gazu Baltic Pipe Budnie. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele różnych służb i instytucji z terenu powiatu goleniowskiego, a także stargardzkiego, choszczeńskiego, Szczecina i Koszalina, w ramach ćwiczenia dowódczo-sztabowego pod kryptonimem Neptun-22. Założeniem tej akcji jest ochrona infrastruktury krytycznej w różnych częściach województwa zachodniopomorskiego.

red.

powiązane – „Niewinna, winna, niewinna…”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Kompromis w sprawie przedszkoli

Goleniow. Spotkania burmistrza z organami prowadzącymi przedszkola niepubliczne, nauczycielami oraz zainteresowanymi mieszkańcami przyniosły kompromis.

Opublikowane

w dniu

Jak p[odaje gmina, przedszkola: „Słoneczna Jedynka” oraz „Misiowe Przedszkole” pozostaną w budynkach gminnych, które zajmują obecnie. Nie zmieni się również organ prowadzący obie placówki, ani niepubliczny charakter placówek.

Oba przedszkola zadeklarowały natomiast, że złożą ofertę w konkursie na miejsca publiczne w przedszkolach niepublicznych, który Gmina Goleniów ogłosi na rok 2023/2024 oraz lata następne. Oznacza to, że struktura obu prywatnych przedszkoli nie zmieni się, a gmina Goleniów będzie miała możliwość realizacji obowiązku zapewnienia darmowych miejsc opieki przedszkolnej każdemu dziecku w wieku od 3 do 6 lat.

Biorąc pod uwagę oczekiwania mieszkańców, w październiku burmistrz zadeklarował zwiększenie liczby darmowych miejsc opieki przedszkolnej. Zawarty kompromis jest krokiem w tym kierunku.

red.

powiązane – „Rodzice protestują”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie