Connect with us

Aktualności

Gryf wiceliderem

W sobotnie popołudnie goleniowski Gryf podjął w ramach piątej kolejki III ligi drużynę Kotwicy Kołobrzeg. Mecz ten był jednocześnie drugim spotkaniem dla obu ekip rundy rewanżowej.

Opublikowane

w dniu

W pierwszej konfrontacji w Kołobrzegu lepsza okazała się Kotwica, która po dramatycznej końcówce pokonała Gryfa 65:63. Przed tym meczem w ligowej tabeli zarówno Gryf jak i Kotwica miały po sześć punktów. Zwycięstwo jednej z ekip umocniłoby ją na pozycji wicelidera tabeli. Gryf dodatkowo musiał odrobić dwupunktową stratę z Kołobrzegu by móc o tym myśleć. Historia spotkań obu klubów, może nie jest zbyt bogata, ale jednak obie ekipy miały okazję mierzyć się ze sobą już pięciokrotnie. Bilans tych konfrotnacji przed sobotnim meczem był korzystny dla gości, którzy wygrali 3 spotkania, zaś dwukrotnie triumfował Gryf. Pierwsza kwarta sobotniego meczu była wyrównana, a zawodnicy obu ekip niestety nie imponowali skutecznością. Kibiców zgromadzonych na trybunach hali w Goleniowie rozgrzał w drugiej połowie Wojciech Złoty, który popisał się dwukrotnie efektownymi slum dunkami. Mimo to na przerwę obie ekipy schodziły przy minimalnym prowadzeniu gości 28:26. Kluczowa dla wyniku końcowego spotkania okazała się trzecia kwarta, którą goleniowianie wygrali 15:7. Najwyższe prowadzenie Gryf osiągnął w piątej minucie czwartej kwarty, kiedy to objął  11 punktowe prowadzenie (50:39). Był to dobry okres gry gospodarzy, którzy popisywali się ładnymi akcjami dwupunktowymi, zaś goście próbowali odrabiać straty nieprzygotowanymi rzutami za 3 punkty, które nie dochodziły do celu. Mając zapas 10 oczek Gryf kontrolował w końcówce przebieg spotkania i nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa. Ostateczny triumf dziewięcioma punktami zagwarantował Gryfowi drugie miejsce w ligowej tabeli bez względu na wynik ostatniego spotkania z Bombardierem. MVP meczu został wybrany Wojciech Złoty, który w drugim z rzędu meczu zaliczył double-double (18 punktów i 12 zbiórek), również dobre spotkanie rozegrał Tomasz Góra zdobywca 11 oczek. Gospodarze przewyższali gości zwłaszcza w skuteczności rzutów za dwa punkty (Kotwica – 29% podczas gdy Gryf zagrał na poziomie 55%).  Przed obiema ekipami teraz ostatnia seria spotkań rundy zasadniczej. Gryf za tydzień w niedzielę rozegra mecz z liderem tabeli Bombardierem w Szczecinie, zaś Kotwica zmierzy się z Stargardzie ze Spójnią. Skrót wideo z meczu Gryf-Kotwica dostępny pod linkiem:  https://youtu.be/1rCzgCh-MZU   GRYF GOLENIÓW – KOTWICA KOŁOBRZEG 59:50 (11:12/15:16/15:7/18:15) GRYF: Złoty (18), Góra (11), Kazimierczak (7), Zarzeczny (6), Pawlak (5), Musialski (4), Żyłczyński (4), Niełacny (2), Boruk (2), Cwelich (0) KOTWICA: Dobrzański (16), Blaszkiewicz (13), Urban (6), Szewczyk (5), Małetko (3), Przężak (3), Wizert (2), Lasota (2), Świtaj (0), Goiński (0), Rduch (0)  

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie