Connect with us

Aktualności

Gryf rozpoczyna nowy sezon

Już w sobotę 18 października o godzinie 16 koszykarze Gryfa Goleniów zainaugurują rozgrywki w III Lidze Wielkopolskiej.

Opublikowane

w dniu

Na początek do Goleniowa zawita GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne, która w ubiegłym sezonie zajęła trzecie miejsce na koniec rozgrywek i tylko wskutek gorszego bilansu w tzw. „małej tabelce” musiał ustąpić drugiej lokaty Sokołowi Międzychód. W przeszłości w sezonie 2012/2013 Gryf rywalizował z Tarnovią. W meczu w Goleniowie lepsza okazała się Tarnovia zwyciężając 73:63 (21:9, 8:18, 26:16, 18:20). W okresie przygotowawczym zespół z Tarnowa Podgórnego rozegrał trzy mecze sparingowe, w których raz wygrał (z AZS UAM Poznań 65:34) oraz dwukrotnie przegrał (z Basketem piła 55:70 oraz z Polonią Leszno 55:75) Gryf przystąpi do tego spotkania z nadzieją na inauguracyjne zwycięstwo, czego zresztą nie ukrywa trener Andrzej Molenda. W tym kierunku poczniono również wzmocnienia składu. Do drużyny dołączyło sześciu nowych zawodników, a są to środkowi Marcin Niełacny i Robert Bujny (wcześniej Spójnia Stargard) oraz Damian Jakiel (wcześniej Radex Szczecin), a także trzej skrzydłowi: Andrzej Karaś (poprzednio Spójni Stargard) oraz Rafał Mierzwa i Andrzej Kanigowski (wcześniej Wilki Morskie). Początek meczu Gryf – Tarnovia o godzinie 16. Prezentacja drużyn około godziny 15.50. Mecz rozegrany zostanie w hali widowiskowej przy ul. Niepodległości 1.  

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie