Connect with us

Aktualności

Gryf o krok od II ligi!!!

Koszykarze Gryfa są już o przysłowiowy krok od historycznego awansu do II ligi koszykówki. Po wczorajszym rozbiciu AZS Kielce, w sobotę podopieczni Marcina Zarzecznego również nie dali najmniejszych szans zespołowi Truso Elbląg rozbijając rywali 60:40.

Opublikowane

w dniu

Awans w 100% nie jest jeszcze pewny, by jednak stał się on faktem w niedzielę Gryf nie może przegrać różnicą ponad 30 punktów z gospodarzami turnieju Politechniką Opolską, dla której z kolei mecz z nami będzie spotkaniem o „życie” i być albo nie być w II lidze. W sobotę Gryf podobnie jak w piątek bojaźliwie rozpoczął mecz. Na dwie udane akcje za dwa punkty rywale odpowiedzili dwoma trójkami. Pierwsza część spotkania zakończyła się czteropunktowym prowadzeniem Elbląga. W drugiej połowie było już zdecydowanie lepiej. Gryf odrobił straty i wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie, które utrzymywał do jej końca. W drużynie gości tuż przed końcem drugiej kwarty kontuzji kolana doznał najlepszy strzelec Jacek Chojnacki, który już nie powrócił na boisko w tym meczu, a na przerwę Gryf schodził prowadząc 25:22. W drugiej połowie rywale kompletnie nie mogli odnaleźć się na boisku po stracie swojego zawodnika, zaś Gryf co raz bardziej rozpędzał się by ostatecznie zwyciężyć różnicą dwudziestu oczek. Przed meczem organizatorzy z małym opóźnieniem wręczyli statuetkę MVP piątkowego meczu GRYF-AZS Kielce. Najwartościowszym zawodnikiem spotkania został wybrany Marcin Zarzeczny. W sobotnim zwycięskim spotkaniu z Truso Elbląg MVP spotkania został Wojciech Złoty, który popisał się w tym meczu m.in. czterema efektownymi wsadami i był najlepszym strzelcem zespołu. W niedzielę ostatni pojedynek turnieju. Gryf zagra z gospodarzami – Politechniką Opolską i jeśli nie wydarzy się przysłowiowe „trzęsienie ziemi” powinniśmy celebrować historyczny dla Goleniowa awans do II ligi koszykówki.

KK Gryf Goleniów – Truso The Construct Elbląg 60:40 (10:14, 15:8, 15:5, 20:13)

GRYF: Złoty (23), Zarzeczny (18), Żyłczyński (6), Bury (5), Balcerek (5), Musialski (2), Szymański (1), Gajdel (0), Cwelich (0), Góra (0).

TRUSO: Chojnacki (9), Matkiewicz (8), Prokurat (8), Rychlicki (5), Pawlak (4), Słowiński (3), Pożarycki (2), Budziński (1), Jędrzejewicz (0), Żebrowski (0).