Connect with us

Aktualności

Grubo!

MASZEWO. Reprezentujący Gminę Maszewo inż. Jacek Papierz poinformował nas, że Sąd Rejonowy w Goleniowie jeszcze w piątek 11 marca wydał (na wniosek Gminy Maszewo) postanowienie chroniące własność gminy – wyposażenie trzech kotłowni, które zajął komornik. Jeśli tak, to komornik nie miał prawa dopuścić do demontażu pieców CO i odcięcia ogrzewania obiektów publicznych, w tym przedszkola.

Opublikowane

w dniu

 Gdyby istotnie tak było, to z jednej strony mamy postanowienie o zabezpieczeniu majątku gminy, z drugiej – o zabezpieczeniu posiadania kotłowni przez domagającego się tego przedsiębiorcę ze Szczecina. Sprzeczności w tym nie ma, oba postanowienia dadzą się bez kłopotu pogodzić. Komornik powinien przekazać przedsiębiorcy klucze do kotłowni i kategorycznie mu przykazać, by nawet nie pomyślał o grzebaniu w urządzeniach. W praktyce przedsiębiorca – Ryszard Olejnicki – miałby jedynie satysfakcję z noszenia kluczy w kieszeni. Wygląda, że komornik nie uwzględnił rzeczywistego stanu prawnego sprawy, a jako urzędnik sądowy miał obowiązek to zrobić. W rezultacie doszło do jaskrawego bezprawia: odcięcia ogrzewania i demontażu wyposażenia kotłowni za zgodą i w obecności komornika, a pod nadzorem policji.  „-Nie mam wątpliwości, że doszło do rażącego przekroczenia uprawnień przez komornika, a rozważyć też trzeba możliwość współudziału w popełnieniu przestępstwa. Ta sprawa będzie miała ciąg dalszy, będziemy domagać się wyciągnięcia zdecydowanych konsekwencji” – zapowiada inż. J. Papierz. W ostatni piątek komornik Roman Walkowiak polecił wyważyć zamki do pomieszczenia kotłowni w maszewskim przedszkolu, po czym zamknął się w niej z Ryszardem Olejnickim. Po kilku minutach Olejnicki wyniósł wymontowany zespół palników pieca gazowego i wywiózł go w nieznane miejsce. Nie ma wątpliwości, że R. Walkowiak umożliwił R. Olejnickiemu sabotaż w obiekcie użyteczności publicznej. Policja pilnowała, by sabotażowi nikt nie przeszkodził. Protestującą dyrektorkę przedszkola usunięto siłą. Inżyniera J. Papierza za próbę przeszkodzenia sabotażowi w kotłowni domu kultury komornik ukarał grzywną w wysokości 2 tys. zł.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie