Connect with us

Aktualności

Grand niewypał

Marnie udała się pierwsza edycja tegorocznych biegów Grand Prix Goleniowa. Opublikowane wyniki budzą bardzo poważne zastrzeżenia uczestników. Krótko mówiąc – są niewiarygodne.

Opublikowane

w dniu

 Już z pobieżnej analizy opublikowanych rezultatów wynika, że panowie rzekomo biegli dużo wolniej od pań. Jak podaje OSiR, Artur Bobrowicz, jeden z szybszych biegaczy w Goleniowie (zwycięzca niedzielnych biegów) przemieszczał się ze skromną, jak dla niego relaksową prędkością rzędu 4:30 min/km. Zwyciężczyni w kategorii kobiet, Agnieszka Mścichowska, miała podobno biec w tempie 4:15 min/km. Raczej nikt w to nie uwierzy, bo Agnieszka biegła za Arturem, co widzieli wszyscy. Biegli też zdecydowanie szybciej, niż informuje OSiR.  Coś też nie wyszło z pomiarem trasy. Wedle OSiR pętla, po której wytyczono trasę, miała nieco ponad pół kilometra. Według wskazań GPS, z którymi startowało wielu biegaczy, pętla miała 600 m.  Uczestnicy biegu mają też sporo negatywnych uwag do samej organizacji biegu, która była po prostu fatalna, bieg zwyczajnie był nieprzygotowany. W tym roku ma się odbyć jeszcze kilka edycji imprezy, która mocno na wyrost została ochrzczona mianem Grand Prix. Oby następne wyszły lepiej. A z wynikami opublikowanymi na stronie OSiR oczywiście coś trzeba zrobić, są one niezgodne z prawdą.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie