Connect with us

Kultura

Grabowski w „Rampie”

Kultura. Ponad 250 osób uczestniczyło we wczorajszym spotkaniu autorskim z aktorem filmowym, telewizyjnym, teatralnym i kabaretowym – Andrzejem Grabowskim.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Grabowski przyjechał do Goleniowa za zaproszenie goleniowskiej biblioteki. Spotkanie było połączone z promocją jego autobiografii pt. „Jestem jak motyl”- prowadził je Marcin Michrowski.

red.

powiązane – „Niewinna, winna, niewinna…”

Kultura

„ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kultura. Jeden z czterech kontenerów wystawowych #StolenMemory, czyli wystawy poświęconej przedmiotom osobistym należącym do więźniów obozów koncentracyjnych jest w trasie po Polsce. Niedługo będzie w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, 2500 kopert z przedmiotami osobistymi skonfiskowanymi przez niemieckich nazistów od więźniów osadzanych w obozach koncentracyjnych wciąż czeka na zwrot! Arolsen Archives odnajduje rodziny ofiar i zwraca im te rzeczy.

To Międzynarodowe Centrum Badań Prześladowań Nazistowskich i jednocześnie największe archiwum dokumentów dotyczących ofiar i Ocalonych. W 2016 instytucja ta zainicjowała kampanię #StolenMemory, w ramach której z pomocą wielu wolontariuszy poszukuje rodzin ofiar, aby zwrócić im zachowane przedmioty. Od tego czasu udało się przekazać blisko 700 pamiątek krewnym ofiar na całym świecie.

WYSTAWA OBJAZDOWA

Wystawa objazdowa #StolenMemory opowiada historie byłych więźniów obozów koncentracyjnych przez pryzmat ich rzeczy osobistych.
Materiały prezentowane na wystawie są uzupełnione o interaktywne elementy. Podczas zwiedzania wystawy można za pomocą kodu QR obejrzeć filmowe portrety odnalezionych krewnych.
Ponadto Arolsen Archives zachęcają zwiedzających do wsparcia kampanii poszukiwania rodzin właścicieli depozytów poprzez prowadzenie własnych badań.
Ekspozycja przemierza obecnie Niemcy, Polskę i Belgię w czterech kontenerach morskich. W Goleniowie będzie w środę:

 • Wernisaż wystawy 👉 22 marca 2023 (środa), godz. 11.00
  sala koncertowa GDK, ul. Słowackiego 1
 • Wystawa otwarta 👉22 marca 2023 do 11 kwietnia 2023
  w godz. 10.00 – 18.00 👉 plac Bramy Wolińskiej 1

red.

powiązane – „Żółty Domek” dłużej otwarty.

Kontynuuj czytanie

Kultura

Projekt: Ojciec

Kultura. Pełen humoru, szorstkiej czułości i zabawnych anegdot o dojrzewaniu do bycia tatą spektakl Teatru Kana: Projekt: Ojciec – już w najbliższą niedzielę, 19 marca 2023 o godz. 18.00 w Rampa Kultura i Twierdza Design

Opublikowane

w dniu

Jak popdaje GDK, scenariusz powstał na podstawie publicznych blogów, na których ojcowie opisywali swoje „tacierzyńskie” doświadczenia, począwszy od okresu ciąży do dorastania dzieci. Spektakl to opowieść o doświadczeniu bycia rodzicem z perspektywy młodych ojców.
„Projekt Ojciec” jest odpowiedzią na spektakl powstały kilka sezonów wcześniej pt. 'Projekt Matka”.

Rampa Kultura, ul. Dworcowa 1a, 19 marca 2023, godz. 18.00
Bilety: 30 zł przedsprzedaż (sekretariat GDK) / 35 zł w dniu spektaklu (GDK)

Na spektakl zaprasza Goleniowski Dom Kultury

red.

powiązane – „Burmistrz potwierdza”

Kontynuuj czytanie

Kultura

„Teatr Brama” dofinansowany

Kultura. Stowarzyszenie „Teatr Brama” otrzymało prawie 300 tys zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego​ w programie „Promesa dla kultury”.

Opublikowane

w dniu

Stowarzyszenie TB otrzymało dofinansowanie na:

 • Międzynarodowa rock opera Human Mosaic „Made of you and
  me, for everyone to see” : na rok 2023 – 36 539,22 zł i rok 2024 – 13 264,03 zł
 • Green E.Th.I.Cs. – Zielone doświadczenia teatralne inspirujące
  społeczności : na rok 2023 – 23 000,00 zł, na rok 2024 – 162 036,35 zł i na rok 2025 – 61 029,71 zł.

Strategicznym celem programu jest zwiększenie efektywności wykorzystania funduszy europejskich na rzecz rozwoju kultury poprzez zapewnienie środków na dofinansowanie tzw. wkładu własnego dla zadań realizowanych przy udziale programów europejskich, a także poprzez dofinansowanie kosztów niekwalifikowanych związanych bezpośrednio z celami kulturalnymi ujętych w umowie o dofinansowanie ze środków europejskich.

red.

powiązane – „Nie ma chętnych na podtrzymywanie tradycji narodowej”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie