Connect with us

Goleniów

Gra o 40 mln zł

Goleniów. W GDK spotkali się zainteresowani projektem gminy Goleniów „Inteligentne Miasto Goleniów – skok w nowoczesność”.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Dostał się on do drugiego etapu postępowania konkursowego, w którym gmina Goleniów stara się o dofinansowanie w wys. 40 mln zł. z tzw. funduszy norweskich. Prace nad projektem trwają od zeszłego roku. Z programem „smart city” Goleniów jest w gronie 54 polskich miast, które przeszły do kolejnego etapu. 60 % środków można w nim przeznaczyć na inwestycje, 40 % np. na kulturę czy szkolenia. W środę w GDK spotkali się przedstawiciele Związku Miast Polskich, radni i mieszkańcy gminy i omówili diagnozę gminnego obszaru, przedstawili profil miasta w porównaniu do miast podobnych oraz zidentyfikowali problemy i potencjały rozwojowe Goleniowa. Wiceburmistrz Banach zaprezentował projekt własny – „Waterfront”. Chodzi o utworzenie nowej strefy gospodarczej wokół lotniska oraz nowego centrum miasta zwróconego do rzeki Iny. Wśród pomysłów mieszkańców gminy były m.in.: projekty socjalizacji młodzieży, budowa nowego budynku Domu Kultury, młodzieżowe biuro pracy, projekty związane z przystosowaniem miasta pod kątem seniorów, a także zwiększenie atrakcyjności miasta pod kątem młodzieży.
Każdy może jeszcze zgłosić swój pomysł związanych z rozwojem naszej Gminy do 27 sierpnia 2020 r. Więcej informacji: funduszenorweskie.goleniow.pl

Jak podaje gmina, autorzy pomysłów dopuszczonych do dalszych prac nad Planem Rozwoju Lokalnego zaproszeni zostaną do współpracy z Zespołem Miejskim.

red.

powiązane – „Spotkanie w sprawie rozwoju lokalnego”

Goleniów

Sam Chrystus zaprasza na nocną adorację

Goleniów. Jutro, w nocy z piątku na sobotę jak co miesiąc każdy będzie mógł adorować Najświętszy Sakrament.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

W pierwszy piątek miesiąca (2.09) w kościele pw. Św. Katarzyny od wieczornej Mszy Świętej, do pierwszej soboty (3.09) miesiąca i Mszy Św. porannej oraz przez całą tę sobotę – w kościele pw. Św. Jerzego również. Wstęp wolny – Chrystus czeka na każdego w nocnej ciszy świątyni…

red.

powiązane – „Jest nowy krzyż”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Robocza rewizyta

Goleniów. Przedstawiciele Celowego Związku Gmin R-XXI wizytowali wczoraj bazę PGK w Goleniowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedziała prezes PGK Andrzej Cieśliński, była to robocza rewizyta po wyjeździe przedstawicieli naszej gminy tydzień temu do Słajsina. Goście z R-XXI z przewodniczącym Jackiem Chrzanowskim, zapoznali się z warunkami bazy PGK oraz przeprowadzili rozmowy z wiceburmistrzami Zajko i Banachem oraz kierownictwem PGK. Oba spotkania mają wypracować warunki przystąpienia gminy Goleniów do CZG R-XXI.

red.

powiązane – „Z wizytą w Słajsinie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Msza ostatniej szansy

Goleniów. Mszą Świętą ostatniej szansy proboszcz nazwał Mszę o godz. 20.00 w niedzielę.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Ksiądz proboszcz Krzysztof Musiałek Schr. z parafii pw. Św. Katarzyny w Goleniowie widząc potrzebę duszpasterską, podjął decyzję, że we wszystkie niedziele w roku – a nie tylko w okresie wakacyjnym – będzie odprawiana Msza Św. o godz. 20:00. Nazwał ją właśnie Mszą Św. ostatniej szansy.

red.

powiązane – „Tylko dla niewierzących – mężczyźni z różańcem na ulicach Goleniowa”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie