Connect with us

Aktualności

Gorący Grodzisk

Niedzielny upał mocno dał się we znaki uczestnikom VII Półmaratonu Słowaka w Grodzisku Wielkopolskim. To było prawdziwe bieganie po patelni, za to świetnie zorganizowane i mile wspominane przez siedmiu goleniowian, którzy wystartowali w biegu.

Opublikowane

w dniu

Upał to już tradycja w Grodzisku, od zawsze towarzysząca "Słowakowi". Trudy biegu rekompensuje wzorowa wręcz sprawność organizatorów. Wolontariuszami są głównie uczniowie liceum im. Słowackiego, świetnie radzący sobie z opieką nad ponad dwoma tysiącami biegaczy i setkami osób towarzyszących. Jest porządek, czystość, świetne oznakowanie, życzliwa pomoc. Po biegu każdy z uczestników ma zagwarantowany posiłek z deserem, miejsce siedzące przy stole, no i nielimitowaną ilość produktu browaru Fortuna, jednego ze sponsorów biegu, którego w Grodzisku, mimo największych starań ze strony biegaczy, nigdy jeszcze nie zabrakło. W tym roku też nie udało się wypić całego dostępnego zapasu, a upał przecież zachęcał do uzupełniania elektrolitów.

Organizatorem "Słowaka" jest burmistrz Grodziska, pracownicy urzędu, uczniowie i nauczyciele liceum.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie