Connect with us

Aktualności

Goleniowska Platforma jest w bardzo dobrej kondycji

Przewodniczący gminnych struktur Platformy Obywatelskiej, Łukasz Mituła, odniósł się w przekazanym do redakcji liście otwartym do publikacji na naszym portalu. Do przeczytania – poniżej.

Opublikowane

w dniu

Cezary Martyniuk
Gazeta Goleniowska

Szanowny Panie Redaktorze.

Na łamach internetowego wydania Gazety Goleniowskiej w dniu 31 maja 2016 roku opublikował Pan artykuł pt. „KO zamiast PO?” oraz komentarz aktualny dotyczący Platformy Obywatelskiej stawiając w nim tezę jakoby Platforma Obywatelska w Goleniowie była w fatalnym stanie.

Szanowny Panie Redaktorze zdecydowanie się z tym nie zgadzam.

Goleniowska Platforma wbrew temu co Pan uważa jest w bardzo dobrej kondycji. Platforma pracuje lokalnie na to, aby być najlepiej zorganizowaną, najsilniejszą grupą polityczną. Podczas ostatnich wyborów samorządowych Platforma Obywatelska wygrała wybory zdobywając 7 mandatów w Radzie Miejskiej. Kandydat Platformy Obywatelskiej Pan Robert Krupowicz wygrał wybory na Burmistrza. Razem z radnymi, z którymi nawiązaliśmy współpracę tworząc klub Radnych Porozumienie budujemy dobre miejsce do życia. Ta współpraca połączona z wielkim zaangażowaniem radnych Klubu Porozumienie i budowanie lokalnego kompromisu pozwala patrzeć w przyszłość ze spokojem.

Opisywana przez Pana inicjatywa Klubu Obywatelskiego ma na celu budowanie przestrzeni do dyskusji na tematy wykraczające poza kompetencje samorządu lokalnego. Jest to inicjatywa otwarta na różne środowiska. Zamierzamy rozmawiać na tematy, które budzą w Polakach emocje i są związane z decyzjami podejmowanymi przez rządzącą w Polsce partię. Dyskusję w tej przestrzeni rozpoczął 3-go maja Burmistrz Gminy Goleniów Pan Robert Krupowicz. To przestrzeń, w której każdy może wziąć udział bez względu na poglądy, przynależność partyjną czy światopogląd. To element budowania społeczeństwa obywatelskiego.
Wracając do lokalnego wymiaru otwarci jesteśmy na szeroką współpracę. Najważniejszy jest dla nas rozwój Gminy Goleniów. Jestem przekonany, że przed nami jeszcze sporo do zrobienia. Za jakiś czas przystąpimy do tworzenia programu wyborczego na kolejna kadencję. Odbędziemy wewnętrzną debatę, podczas której dokonamy oceny podjętych i realizowanych działań. Przeprowadzimy społeczne konsultacje naszych planów.

Proszę być dobrej myśli. Burmistrz i radni wybrani z listy Platformy Obywatelskiej oraz radni wchodzący w skład koalicyjnego klubu Porozumienie dotrzymają danego mieszkańcom słowa realizując obietnice z kampanii wyborczej z 2014 roku.

Jestem również pewien, że bardzo dobrze przygotujemy się do kolejnej kampanii samorządowej i będziemy w stanie kolejny raz walczyć o zwycięstwo.

Przewodniczący
Łukasz Mituła

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie