Connect with us

Aktualności

Goleniowska Platforma jest w bardzo dobrej kondycji

Przewodniczący gminnych struktur Platformy Obywatelskiej, Łukasz Mituła, odniósł się w przekazanym do redakcji liście otwartym do publikacji na naszym portalu. Do przeczytania – poniżej.

Opublikowane

w dniu

Cezary Martyniuk
Gazeta Goleniowska

Szanowny Panie Redaktorze.

Na łamach internetowego wydania Gazety Goleniowskiej w dniu 31 maja 2016 roku opublikował Pan artykuł pt. „KO zamiast PO?” oraz komentarz aktualny dotyczący Platformy Obywatelskiej stawiając w nim tezę jakoby Platforma Obywatelska w Goleniowie była w fatalnym stanie.

Szanowny Panie Redaktorze zdecydowanie się z tym nie zgadzam.

Goleniowska Platforma wbrew temu co Pan uważa jest w bardzo dobrej kondycji. Platforma pracuje lokalnie na to, aby być najlepiej zorganizowaną, najsilniejszą grupą polityczną. Podczas ostatnich wyborów samorządowych Platforma Obywatelska wygrała wybory zdobywając 7 mandatów w Radzie Miejskiej. Kandydat Platformy Obywatelskiej Pan Robert Krupowicz wygrał wybory na Burmistrza. Razem z radnymi, z którymi nawiązaliśmy współpracę tworząc klub Radnych Porozumienie budujemy dobre miejsce do życia. Ta współpraca połączona z wielkim zaangażowaniem radnych Klubu Porozumienie i budowanie lokalnego kompromisu pozwala patrzeć w przyszłość ze spokojem.

Opisywana przez Pana inicjatywa Klubu Obywatelskiego ma na celu budowanie przestrzeni do dyskusji na tematy wykraczające poza kompetencje samorządu lokalnego. Jest to inicjatywa otwarta na różne środowiska. Zamierzamy rozmawiać na tematy, które budzą w Polakach emocje i są związane z decyzjami podejmowanymi przez rządzącą w Polsce partię. Dyskusję w tej przestrzeni rozpoczął 3-go maja Burmistrz Gminy Goleniów Pan Robert Krupowicz. To przestrzeń, w której każdy może wziąć udział bez względu na poglądy, przynależność partyjną czy światopogląd. To element budowania społeczeństwa obywatelskiego.
Wracając do lokalnego wymiaru otwarci jesteśmy na szeroką współpracę. Najważniejszy jest dla nas rozwój Gminy Goleniów. Jestem przekonany, że przed nami jeszcze sporo do zrobienia. Za jakiś czas przystąpimy do tworzenia programu wyborczego na kolejna kadencję. Odbędziemy wewnętrzną debatę, podczas której dokonamy oceny podjętych i realizowanych działań. Przeprowadzimy społeczne konsultacje naszych planów.

Proszę być dobrej myśli. Burmistrz i radni wybrani z listy Platformy Obywatelskiej oraz radni wchodzący w skład koalicyjnego klubu Porozumienie dotrzymają danego mieszkańcom słowa realizując obietnice z kampanii wyborczej z 2014 roku.

Jestem również pewien, że bardzo dobrze przygotujemy się do kolejnej kampanii samorządowej i będziemy w stanie kolejny raz walczyć o zwycięstwo.

Przewodniczący
Łukasz Mituła

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

KONDOLENCJE

Opublikowane

w dniu

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Krysi Augustynowicz.
Rodzinie oraz Najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia i słowa otuchy w trudnych chwilach.

Akcjonariusze, Zarząd oraz Pracownicy Asprod S.A.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Sztandar dla goleniowskiego ZK

Goleniów. Wczoraj uroczyście nadano i poświęcono sztandaru Zakładu Karnego w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje parafia pw. Św. Katarzyny, rozpoczęcie uroczystości nastąpiło o godzinie 13:00 Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Adam Staszczak SChr – kapelan Zakładu Karnego w Goleniowie.

Po Mszy o godz. 13:45 nastąpił przemarsz zaproszonych gości na Planty, gdzie odbyła się uroczystość nadania sztandaru oraz ceremonia złożenia wieńców pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Rotmistrza Witolda Pileckiego. W uroczystościach wzięła udział wiceminister sprawiedliwości Katarzyna Frydrych, wysoko postawieni przedstawiciele Służby Więziennej, a także innych służb mundurowych.

Była to – według dyrektora ZK Goleniów płk. Jarosława Korolczuka – jedna z najważniejszych chwil w historii goleniowskiej jednostki penitencjarnej: „Sztandar to symbol wartości, symbol zjednoczenia funkcjonariuszy we wspólnym dziele” – podsumował płk. Korolczuk.

red.

powiązane – „Sztandar dla ZK”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Czym jest recepta elektroniczna i co warto wiedzieć na jej temat?

Materiał partnera. W 2020 roku recepty elektroniczne zostały wprowadzone jako alternatywa dla tradycyjnych recept papierowych. Nie wszyscy pacjenci wiedzą o tym, że można otrzymać je zarówno podczas wizyty w stacjonarnym gabinecie lekarskim, jak i podczas teleporady. Na jakich zasadach funkcjonują recepty online?

Opublikowane

w dniu

Kto może zdecydować się na teleporadę?

Popularność telemedycyny zdecydowanie rozwinęła się w czasach pandemii. To właśnie wtedy telekonsultacje stały się najpowszechniejszą formą kontaktu pacjentów z lekarzami. Teleporada nie straciła na popularności pomimo poprawy sytuacji sanitarnej.

Często korzystają z niej osoby, które mieszkają w niewielkich miejscowościach, gdzie dostęp do lekarzy specjalistów jest bardzo ograniczony. Dzięki telemedycynie mogą oni nie tylko omówić z lekarzem swoje problemy, ale także otrzymać receptę elektroniczną oraz zalecenia lekarskie.

Trzeba pamiętać o tym, że lekarz, który udziela teleporady, nie zawsze wystawi e-receptę zgodnie z życzeniem pacjenta. Jeśli uzna, że ten potrzebuje dodatkowych badań bądź też żaden lek na receptę nie jest mu potrzebny, może odmówić wystawienia dokumentu.

Niektórzy pacjenci wciąż dość nieufnie podchodzą do usług medycznych świadczonych przez teleporady. Trzeba tymczasem wspomnieć, że praktycznie niczym nie różnią się one od tradycyjnych wizyt – z tym, że pacjent nie staje z lekarzem twarzą w twarz. Do postawienia trafnej diagnozy w zdecydowanej większości przypadków wystarczy zwykła rozmowa. Jeśli zaś specjalista uzna, że potrzebne będą dokładne oględziny, to zostaniemy o tym poinformowani.

Czym są recepty online?

Mimo tego że recepty online funkcjonują na polskim rynku już od ponad trzech lat, wciąż nie wszyscy pacjenci wiedzą, na czym dokładnie polega proces ich wystawiania i realizacji.

Pacjent, który odbył wizytę u lekarza bądź też teleporadę, po zakończeniu konsultacji otrzymuje na swój telefon czterocyfrowy kod – może także otrzymać kod QR na swój adres mailowy. W aptece wystarczy podać farmaceucie ów kod wraz ze swoim numerem pesel. Osoby, które posiadają na swoim telefonie zainstalowaną aplikację mobilną internetowego konta pacjenta, za jej pośrednictwem także mogą uzyskać dostęp do wystawionej recepty.

Pacjenci, którzy nie dysponują dostępem do internetu, a co za tym idzie, nie mają założonego profilu Internetowego Konta Pacjenta, e-receptę otrzymają od lekarza jako papierowy wydruk z kodem kreskowym. Wystarczy, że w celu realizacji leku przedstawią go w aptece.

Jak otrzymać receptę bez wychodzenia z domu?

Już od dawna stacjonarne wizyty w gabinecie lekarskim nie są jedyną dostępną formą kontaktu ze specjalistą. Pacjent, który posiada dostęp do internetu, konsultacje lekarską może odbyć za pośrednictwem wideokonsultacji, czatu lub rozmowy telefonicznej. W internecie funkcjonują także specjalne strony internetowe, na których pacjent w celu uzyskania recepty na interesujący go lek, musi wypełnić szczegółowy formularz, z którym następnie zapoznaje się lekarz.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie