Connect with us

Aktualności

Goleniowska Mila Biało-Czerwona

Blisko 4 tysiące osób – od dzieci w wózkach i przedszkolaków po seniorów – wzięło wczoraj udział w Goleniowskiej Mili Niepodległości.

Opublikowane

w dniu

Jednym z największych biegów ulicznych w regionie już po raz 28. celebrowano Narodowe Święto Niepodległości. Listy startowe zapełniły się praktycznie do ostatniego miejsca, gościem specjalnym imprezy był dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą – Tomasz Majewski, z którym mnóstwo osób zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcie, a że od świeciło słońce i było sucho, to i na ziąb nikt nie narzekał. Sam mistrz bardzo zresztą zachwalał to, co dane mu było zobaczyć, mówiąc nam, że dla niego, jako sportowca i reprezentanta Polski, nie ma lepszego sposobu na świętowanie niepodległości. Warto dodać, że na oficjalnej koszulce tegorocznej Mili pojawił się wizerunek marszałka Piłsudskiego, a wielu uczestników zawodów również w inny sposób manifestowało przywiązanie do biało-czerwonych barw. Świetne połączenie przyjemnego z… patriotycznym.

W biegu głównym na 10 km Gaz-System wśród mężczyzn najlepszy był Ukrainiec Artem Kazban, a rywalizację pań wygrała Paulina Kaczyńska z Pomorza Stargard. Na dystansie mili najlepsi byli uczestnik olimpiady w Rio de Janeiro Marcin Lewandowski i również reprezentująca barwy Pomorza Stargard Eliza Lenartowicz.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie