Connect with us

Aktualności

Goleniowska Mila będzie krótsza!

Uspokajamy wszystkich… mila krótsza tylko dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat (roczniki 2002-2007). Pozostali zmierzą się na starych, sprawdzonych dystansach.

Opublikowane

w dniu

Ośrodek Sportu i Rekreacji, organizator, opublikował pierwsze informacje na temat zbliżającego się wielkimi krokami sportowego święta biegowego w Goleniowie. Najważniejsza informacja tyczy się wspomnianych dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Chciałoby się rzec, że wreszcie organizatorzy dostrzegli problem zbyt długiego dystansu dla tych zawodników i postanowili skrócić go z 1609 do 600 metrów. To z pewnością dobry krok w promowaniu biegów wśród dzieci, które często zniechęcały się po starcie jak dla nich na morderczym dystansie ponad półtora kilometra.

W pozostałych biegach nic zasadniczo się nie zmienia. Przedszkolaki wystartują na dystansie 300 metrów, zaś młodzież z roczników 1996-2000 rywalizować będzie już na dystansie 1609 metrów. Odbędzie się również bieg na dystansie Mili Open oraz 10 km. Karty startowe w cenie 3 zł. uprawniające do udziału w biegu dostępne są w przedszkolach gminy Goleniów i sekretariacie Ośrodka Sportu w Goleniowie od poniedziałku 13 października. Wszyscy zawodnicy biorący udział w biegach otrzymają upominki: medal, dyplom, kapelusik z logo biegów, magnes na lodówkę ,,Lubię biegać w Goleniowie" i inne ufundowane przez sponsorów upominki. Dodatkowo zawodnicy startujący w biegach Open otrzymają pamiątkową koszulkę.

Jak do tej pory do biegu na dystansie MILI OPEN zapisało się 79 zawodników (limit miejsc 200), zaś do biegu na dystansie 10 km jest 654 chętnych (limit wynosi 1200 zawodników).

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie