Connect with us

Aktualności

Goleniowianin powalczy o medal w Rio?

Przygotowania do letnich igrzysk olimpijskich w brazylijskim Rio de Janeiro na dobre rozpoczął już jeden z najbardziej utytułowanych obecnie zachodniopomorskich sportowców – Krystian Zalewski z Barnima Goleniów.

Opublikowane

w dniu

Aktualny wicemistrz Europy w biegu na 3 tysiące metrów z przeszkodami co prawda nie uzyskał jeszcze minimum olimpijskiego, ale normalnie przygotowuje się do sezonu. Trenował już w Portugalii i Republice Południowej Afryki, w marcu jedzie do Kenii, a w maju – do Francji. Kwalifikację na igrzyska chce zdobyć poprzez starty w Diamentowej Lidze czy innych lekkoatletycznych mityngach, a że uprawniający do startu w Rio czas 8:28 "wybiegał" już wiele razy, nie powinno być z tym najmniejszego kłopotu.

Trener K. Zalewskiego, Jacek Kostrzeba, zapowiada zresztą, że poprzeczkę wraz ze swoim podopiecznym ustawia bardzo wysoko. – Nie finał jest naszym marzeniem, chociaż udział w finale igrzysk to samo w sobie jest wielkie osiągnięcie – mówi. – Nie chcę zapeszać, ale zakładamy, że Krystian odegra w tym biegu istotną rolę.

Przebieg przygotowań goleniowskiego długodsytansowca do igrzysk można śledzić na stronie internetowej krystianzalewski.pl.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie