Connect with us

Goleniów

Goleniów-Zadar

Goleniów. Zainaugurowano pierwszy w historii portu lotniczego Szczecin – Goleniów, rozkładowe połączenie na południe Europy.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

 W dniu dzisiejszym, Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurowały połączenie lotniczego na trasie Szczecin – Zadar – Szczecin.

112 miejscowy samolot typu Embraer 195, punktualnie o godzinie 09.00 wzbił się w powietrze udając się w dwugodzinny lot do chorwackiego Zadaru.

Na pokładzie samolotu, w tym inauguracyjnym locie zajętych było około 90 % miejsc, będąc bardzo dobrym prognostykiem dla tego połączenia w kolejnych tygodniach.

Polskie Linie Lotnicze LOT operować będą na tej trasie w każdy czwartek według poniższego rozkładu lotów:
Wylot ze Szczecina 09:10-11:20
Powrót z Zadr 12:20-14:35

„Bardzo się cieszymy z inauguracji nowego połączenia lotniczego do Zadaru, jako jednego z ulubionych kierunków wakacyjnych mieszkańców Pomorza Zachodniego, którzy do tej pory, trasę tę pokonywali podczas wielogodzinnej jazdy samochodem. Dzięki temu, że w dniu dzisiejszym pierwszy samolot z pasażerami wzbił się w powietrze, stwierdzenie, że jeszcze nigdy, Chorwacja nie była tak blisko Szczecina stało się realne a nie tylko zapowiedzią” – powiedział Maciej Dziadosz, Prezes Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów.
 
To nie jedyna inauguracja, nowych rozkładowych połączeń lotniczych jaka miała miejsce w lipcu 2020 roku.
3 lipca – zainaugurowane zostało połączenie na trasie Szczecin – Lwów – z linią lotniczą Wizz Air, natomiast już 16 lipca kolejną inaugurację mieć będą Polskie Linie Lotnicze LOT. W tym dniu po raz pierwszy polecimy do Rzeszowa !  

red.

powiązane – „Goleniów – Rzeszów LOT-em !”

Goleniów

Nasze zasoby tlenowe się kończą

Goleniów. Zwiększone zapotrzebowanie powoduje, że brakuje tlenu na oddziale „cowidowym” w goleniowskim szpitalu.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

„Nasze zasobu tlenowe się kończą. Największym problemem poza brakiem personelu, są rezerwy tlenowe. Podstawowym elementem leczenia pacjentów z „covidem” jest ciągła tlenoterapia. Myślę, że nasz szpital nie odbiega pod tym względem od innych w Polsce. Posiadane przez nas instalacje tlenowe były przygotowywane pod inne potrzeby, gdy tlenu wymagało jednocześnie kilku pacjentów w całym szpitali, okresowo i incydentalnie. Teraz mamy dwudziestu paru pacjentów podłączonych pod tlen przez całą dobę, dlatego istnieje duże niebezpieczeństwo spadku ciśnienia tlenu. Z tego powodu możemy na oddziale „covidowym” mieć tylko teraz tylko 26 pacjentów. Ten problem zgłosiłam wojewodzie w władzom powiatu. Przygotowujemy dostawienie kolejnych dwóch zbiorników z tlenem, ale to potrwa parę tygodni – mówi prezes szpitalnej spółki Katarzyna Kęcka. Jak nam powiedział dyrektor szpitala miejskiego w Nowogardzie Kazimierz Lembas, w jego lecznicy problemu z tlenem nie ma.

W całej Polsce szpitale zwiększyły zapotrzebowanie na tlen. Jak twierdzą jego dostawcy, problemem nie jest brak tlenu, tylko brak odpowiednich instalacji lub zbiorników w szpitalach oraz brak pracowników pracujących przy dystrybucji tlenu.

red.

powiązane – „Szpital – relacja z linii frontu”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Geblewicz broni przeklinającej Iwasiów

Powiat. Marszałek Olgierd Geblewicz jest dumny z Uniwersytetu Szczecińskiego , który broni jego pracownicy Ingi Iwasiów przed konsekwencjami dyscyplinarnymi za używanie wulgarnych słów publicznie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Mieszkający w Goleniowie z rodziną marszałek dał wyraz wsparcia dla prof. Ingi Iwasiów już po tym, gdy w jej sprawie osobiście zainterweniował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Minister domagał się od władz uniwersytetu jej ukarania za udział i wspieranie Strajku Kobiet oraz za posłużenie się w trakcie publicznych wypowiedzi nieparlamentarnymi słowami. Rzecznik dyscyplinarny odmówił wszczęcia postępowania dyscyplinarnego, a Rektor US zaakceptował tę decyzję.

„Jestem dumny z Uniwersytetu Szczecińskiego, mojej uczelni. Jestem dumny, że Rektor US, prof. Waldemar Tarczyński broni wolności przekonań. Jego decyzja jest pięknym przykładem, jak wzmacniać autorytet naukowców, którzy powinni – jako intelektualna elita tego miasta i regionu – być dla nas przykładem odwagi i stanowczego wyrażania sprzeciwu wobec praktyk łamiących prawa człowieka – komentuje Geblewicz decyzję w sprawie braku konsekwencji dyscyplinarnych wobec pisarki, prof. Ingi Iwasiów z powodu jej zaangażowania w Strajk Kobiet.

red.

powiązane – „Kolejne nielegalne protesty – relacjonuje burmistrz”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

1 grudnia szpitale niepołączone.

Goleniów. Nie uda się zrealizować planowanego harmonogramu połączenia goleniowskiego szpitala powiatowego z SPSK 2 na szczecińskich Pomorzanach

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Zakładał on, że od jutra, czyli 1 grudnia, rozpocząć miała działalność leczniczą jednostka organizacyjna pod nazwą SPSK 2 w Goleniowie – co w praktyce oznaczać miało połączenie szpitali, a szpital w Goleniowie stałby się częścią SPSK 2. Jak zgodnie twierdzą prezes Szpitalnego Centrum Medycznego w Goleniowie Katarzyna Kęcka i dyrektor SPSK 2 Marcin Sygut, zakładanego terminu nie udało się dotrzymać z powodu pandemii. Oba szpitale są teraz zaangażowane w leczenie wirusa, a dyrektor SPSK 2 PUM w Szczecinie jest teraz pełnomocnikiem wojewody ds. szpitali tymczasowych. Te nowe obowiązki spowodowały, że na dalszy plan zeszły prace zmierzające do połączenia szpitali. Ci sami rozmówcy twierdzą jednocześnie, że nadal jest wola obu stron sfinalizowania projektu gdy tylko warunki na to pozwolą – najwcześniej pod koniec I kwartału przyszłego roku.

red.

powiązane – „Jak w 4 miesiące połączyć dwa szpitale?”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie