Connect with us

Aktualności

Goleniów wspiera kurację Lenki

Hojnie wspierają mieszkańcy Goleniowa prowadzoną od wczoraj kwestę na rzecz cierpiącej na nowotwór oczu Lenki Wawrzyckiej z Przybiernowa.

Opublikowane

w dniu

Wolontariuszy z puszkami widać w wielu punktach miasta, przede wszystkim przed wejściami do dużych sklepów. – Ludzie chętnie wrzucają datek, są zorientowani o co chodzi, tylko do naszej puszki trafiło dzisiaj około 500 złotych – powiedziała nam Patrycja Izdebska, która wraz z koleżanką zbiera pieniądze na parkingu Lidla.

Cały dochód z akcji przekazany zostanie rodzicom półtorarocznej Lenki, u której zdiagnozowano siatkówczaka, który zagraża nie tylko jej oczom, ale i życiu. Jedynym dla niej ratunkiem jest niezwykle kosztowna kuracja w Stanach Zjednoczonych. Kurację dziewczynki z podgoleniowskiego Przybiernowa wspomóc mogą wszyscy chętni, liczy się każda złotówka. Szczegółowe informacje na temat tego, w jaki sposób dokonywać można wpłat, znaleźć można pod adresem www.siepomaga.pl/oczka-lenki. Do tej pory za jej pośrednictwem zebrano już ponad 550 tysięcy złotych.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie