Connect with us

Goleniów

Goleniów w R-XXI

Goleniów. Członkowie Celowego Związku Gmin R-XXI przyjęli dzisiaj do swego grona gminę Goleniów.

Opublikowane

w dniu

Podczas obrad w sali UMiG w Goleniowie, tylko gmina Węgorzyno była przeciw. Oznacza to, że gmina Goleniów jest 28 członkiem związku, ale swoje śmieci będzie odstawiać do zakładu w Słajsinie dopiero od września br. – po zakończeniu aktualnej umowy z PGK.

Nie tylko głos Węgorzyna były przeciw, bowiem inni przedstawiciele gmin zwracali uwagę, że takie gminy jak goleniowska przychodzą teraz na gotowe, a poza tym przyjecie tak dużej gminy przyspiesza zapełnienie kwater wysypiska w Słajsinie – zmniejszając także możliwość jego komercyjnego wykorzystania. Głosy sprzeciwu wzbudził u zebranych plan finansowy na ten rok – z dwu powodów. Po pierwsze był procedowany przed głosowaniem nad przyjęciem gminy Goleniów, a zakładał jej członkostwo od 1 stycznia br. Po drugie w tymże planie założono, że również od 1 stycznia będą trafiały do zakładu w Słajsinie goleniowskie śmieci – a więc i opłaty za nie. Ponieważ te śmieci gmina Goleniów będzie odstawiała dopiero od września, lukę w przychodach zarząd związku chce wypełnić przyjmowaniem śmieci komercyjnie – od podmiotów spoza R-XXI. Na to jednak potrzebne są zmiany w statucie związku.

Kontrowersje u delegatów wzbudził też plan jego zarządu dużego zwiększenia zatrudniania – o kilkadziesiąt osób i utworzenia trzeciej zmiany na sortowni. Ma to kosztować rocznie ok. 3 mln zł.

red.

powiązane – „O Goleniowie w Goleniowie”

Goleniów

Strażników przyjmą

Goleniów. Brakuje chętnych do pracy w Zakładzie Karnym w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Radio Szczecin, potrzeba aż 32 strażników działu ochrony –
zarobki na starcie to ponad 3 tysiące złotych na rękę. Poszukiwani też są instruktorzy działu kwatermistrzowskiego, wychowawcy działu penitencjarnego oraz pielęgniarki bądź pielęgniarze – tutaj zarobki na początku to prawie 3,4 tys. złotych netto.

Drugie tyle strażników może być przyjętych do Zakładu Karnego w Nowogardzie i jego oddziału zewnętrznego w Płotach.

red.

powiązane – „Zmiany w strukturach Zachodniopomorskiej Służby Więziennej”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Uwaga – przeniesienie przystanków

Goleniów. Nowa lokalizacja przystanków autobusów, busów i postój TAXI – będzie obowiązywała od poniedziałku, 24 stycznia 2022 r.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, pętla autobusowa, postój busów oraz postój taxi przeniesione zostaną na wyasfaltowany plac przy ul. Kazimierza Pułaskiego, w miejsce gdzie dawniej usytuowany był postój busów.

TYMCZASOWY DWORZEC ZOSTAJE W TEJ SAMEJ LOKALIZACJI z uwagi na brak kolizji z przebudową infrastruktury i zagospodarowania terenu.

red.

powiązane – „Dworzec tymczasowy – zmiana koncepcji”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Urząd ograniczony

Goleniów. Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie wprowadza ograniczenia w obsłudze interesantów.

Opublikowane

w dniu

Od dzisiaj, w Strefie Obsługi Interesanta mogą przebywać tylko 4 osoby, a w Urzędzie Stanu Cywilnego – 2 osoby. Obsługa będzie się odbywać na trzech stanowiskach tylko po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie.

red.

powiązane – „Gotowe, ale zamknięte”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie