Connect with us

Aktualności

Goleniów bez prądu

Dobrych kilka godzin musiało ostatniej nocy obyć się bez prądu wielu mieszkańców Goleniowa i okolic.

Opublikowane

w dniu

Do awarii doszło nieco po godz. 22. W niektórych częściach miasta, na przykład na osiedlu Helenów, jej skutki nie były szczególnie uciążliwe (prąd w gniazdkach pojawił się po ok. 30 minutach), w części mieszkań w centrum na powrót do normy czekano jednak znacznie dłużej.

"Doszło do wyłączenia  linii 110kV, zasilającej Goleniów i okolice. W teren wysłano 3 brygady, które ustaliły, że w wyniku porywów wiatru doszło do złamania drzewa, które oparło się o linię. Po zdjęciu drzewa, linię załączono po godz. 2 przywracając pierwotną konfigurację pracy sieci. W międzyczasie część obszaru objętego awarią zasilano systematycznie liniami średniego napięcia. W związku z modernizacją oraz przebudową linii Goleniów-Recław nie było możliwe wcześniejsze przywrócenie zasilania", informuje Sylwia Rycak, regionalny rzecznik prasowy Enea Operator.

Jak zwykle w takich przypadkach, mieszkańcy nie mogli uzyskać żadnych informacji na temat awarii. Nie zadziałał też gminny system ostrzegawczych sms-ów, ale z tej prostej przyczyny, że i osoby odpowiedzialne za jego obsługę żadnego sygnału z Enea nie otrzymały.
 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie