Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Goleniów 1968

Prawie półgodzinny film nakręcony amatorską kamerą 8mm w Goleniowie w 1968 roku, zamieszczony został na stronie goleniow.pl.

Opublikowane

w dniu

Jak wynika z informacji zamieszczonej na stronie gminy, film jest bardzo słabej jakości, ale ma sporą wartość jako pamiątka. Zawiera sceny nakręcone podczas widowiska historycznego przy Bramie Wolińskiej w czasie obchodów 700-lecia Goleniowa, są na nim ujęcia z egzaminu maturalnego z języka polskiego w goleniowskim LO, jakieś zawody sportowe na przyszkolnym boisku (w obecnej SP nr 5 działała na parterze SP nr 4, na piętrze zaś LO), zajęcia sportowe na miejskim stadionie. Są też sceny z powitania wiosny nad Iną, z pochodu pierwszomajowego w 1968 roku oraz kilka ujęć nakręconych na ulicach miasta.

Nie jest pewne, kto jest autorem filmu. Być może jest nim nauczyciel LO, pan Mirosław Kamiński, który amatorsko zajmował się fotografią i filmowaniem. Kamerzystę wpuszczono na salę egzaminacyjną w LO, na filmie jest sporo ujęć związanych z tą szkołą – to świadczy o związku filmowca z liceum.

Rolka filmu została w połowie lat osiemdziesiątych odnaleziona w szpargałach na zapleczu pracowni chemicznej LO. Oczyszczona, zabezpieczona – przeleżała kolejne lata w szufladzie, w tym roku została przegrana na nośnik elektroniczny.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie