Connect with us

Aktualności

Gminny tort podzielony

W minionym tygodniu burmistrz gminy Goleniów Robert Krupowicz podjął decyzję w sprawie rozdziału środków z budżetu gminy na wsparcie rozwoju sportu w gminie Goleniów. Tegoroczny przydział dotacji wywołał sporo dyskusji, należy określić go mianem mocno kontrowersyjnego i niezgodnego z wcześniej ustalonymi zasadami przydziału środków.

Opublikowane

w dniu

Niemałą dotację, bo 25 tysięcy złotych, otrzymał nowy klub powstały w Goleniowie – Stowarzyszenie Goleniowskiej Siatkówki – który formalnie stał się klubem zrzeszonym w Polskim Związki Piłki Siatkowej… 7 stycznia 2013 roku, ostatniego dnia przyjmowania wniosków o pieniądze z gminy. Nie miał więc fizycznej możliwości jako klub do prowadzenia pracy z młodzieżą, bo wcześniej jako klub formalnie nie istniał. Owszem, istniało i istnieje stowarzyszenie o tej samej nazwie, które powstało 21 stycznia 2011 roku, ale to było tylko stowarzyszenie bez rejestracji w żadnym związku. Nowy klub, jak nas poinformował jeden z jego członków Kamil Mituła, jeszcze się nie ukonstytułował, ale w skład jego zarządu wchodzą członkowie stowarzyszenia o tej samej nazwie, a więc Mieczysław Pieprz, Jerzy Maksym i Kamil Mituła. Dla porównania, o dotację starały się również inne kluby sportowe tj. klub piłkarski Hanza Goleniów oraz klub koszykówki Gryf Goleniów i dotacji z niewiadomych powodów nie dostały. Co ciekawe, oba te kluby spełniły wszystkie formalności, a więc są zrzeszone w swoich związkach sportowych od ponad pół roku, uczestniczą w rozgrywkach ligowych oraz szkolą młodzież. Niestety nie znalazły uznania w gronie wspomnianej komisji ani burmistrza Krupowicza. Wydaje się istotne rozważyć pytanie: dlaczego?

Obszerny tekst na ten temat przeczytać można w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie