Connect with us

Nowogard

Gminne granty dla ngo

Nowogard. Prawie 124 tysiące złotych otrzymają w formie bezzwrotnych grantów społecznicy z działających na terenie gminy Nowogard organizacji pozarządowych.

Opublikowane

w dniu

4 marca w ratuszu umowy to zatwierdzające podpisywał z nimi burmistrz, a dotacje otrzymają:

Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku – 15 tys. zł,

Towarzystwo Miłośników Ziemi Nowogardzkiej – 2,5 tys. zł,

Kościół Ewangelicznych Chrześcijan, zbór w Nowogardzie – 17,6 tys. zł,

Polski Związek Niewidomych, okręg zachodniopomorski, koło terenowe w Goleniowie – 2,75 tys. zł,

Polski Komitet Pomocy Społecznej – – 20 tys. zł,

Stowarzyszenie dla Dzieci Niepełnosprawnych „Serduszko” – 13,5 tys. zł,

Stowarzyszenie Kobiet z Problemami Onkologicznymi „Lila – Róż” – 12 tys. zł,

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków koło Nowogard – 14 tys. zł,

Samorządowa Fundacja Opieki Medycznej „Zdrowie” – 24 tys. zł,

Stowarzyszenie Mieszkańców Wojcieszyna „Nasz Wojcieszyn” – 2,6 tys. zł.

red.

powiązane – „W kierunku spalarni”

Nowogard

Przebudowa łącznika

Nowogard. Ruszyła przebudowa łącznika pomiędzy dworcem kolejowym, a ul. 700-lecia.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zadanie zrealizuje lokalne PRD Nowogard, a ulica, na której nie obowiązuje de facto żadna organizacja ruchu, nie ma chodników, i której nawierzchnia pełna jest dziur, ma się zmienić nie do poznania. Zakres prac jest bardzo rozległy – wykonanie nowych sieci gazowych, wodnych, sanitarnych, potem wybudowanie nowej kanalizacji deszczowej, chodników, nawierzchni, ledowego energooszczędnego oświetlenia, budowa około 30 miejsc parkingowych oraz zatoczki postojowej.
Prace związane z przebudową łącznika mają się zakończyć za rok. Koszt inwestycji to ponad 4,3 mln zł, z czego zdecydowaną większość pokryje dotacja z programu Polski Ład.

red.

powiązane – „Dom Seniora i …”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Będzie smród

Nowogard. Zakład Rolny Giżyno rozpoczął nawożenie gnojowicą.

Opublikowane

w dniu

Według informacji tego zakładu, nawożenie odbywać się do końca marca w okolicach Miętna, Wierzchów i Nowogardu. Firma przeprasza mieszkańców za możliwe „uciążliwości zapachowe”.

red.

powiązane – „Dom Seniora i …”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

245 tys zł na dwa programy

Nowogard. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przekaże gminie środki na programy pod nazwą „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023 oraz „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023.

Opublikowane

w dniu

„Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” to program skierowany do osób niepełnosprawnych, zarówno dorosłych jak i dzieci. Celem rozpowszechnienia usług asystencji osobistej jest zwiększenie szans osób niepełnosprawnych na prowadzenie bardziej niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia, dążenie do poprawy funkcjonowania osoby niepełnosprawnej w jej środowisku oraz włączenie jej w życie społeczne – dotacja 217 096,80 zł.

„Opieka wytchnieniowa” to program skierowany do opiekunów osób niepełnosprawnych, zarówno dorosłych jak i dzieci. Głównym zadaniem programu jest odciążenie członków rodzin lub opiekunów poprzez wsparcie ich w codziennych obowiązkach lub zapewnienie czasowego zastępstwa – dotacja 27 744,00 zł.

Programy całkowicie finansowane ze środków Funduszu Solidarnościowego. Zadanie realizowane będzie przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowogardzie.

red.

powiązane – „Dom Seniora i …

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie