Connect with us

Aktualności

Gmina założyła?

MASZEWO. Trwa wymiana pism i argumentów pomiędzy maszewskim magistratem i Zakładem Komunalnym. Ustępująca burmistrz Jadwiga Ferensztajn twierdzi, że wszystkie dokonywane pomiędzy tymi instytucjami transfery finansowe odbyły się zgodnie z przepisami.

Opublikowane

w dniu

W skierowanym do ZK piśmie z 25 października burmistrz J. Ferensztajn twierdzi, że w celu sfinansowania działalności PSZOK gmina w 2015 r. przekazała na konto Zakładu Komunalnego całą potrzebną na to kwotę, czyli 419 tys. zł. Później refundacji części kosztów dokonał Urząd Marszałkowski, stąd po otrzymaniu 200 tys. zł, które gmina wcześniej założyła, ZK zwrócił tę kwotę na konto ratusza.

J. Ferensztajn zwarca też uwagę na to, że zgodnie z zawartą z Urzędem Marszałkowskim umową na Zakładzie Komunalnym spoczywa obowiązek utrzymania charakteru operacji, czyli normalnego funkcjonowania PSZOK, do czerwca 2020 roku.

O sprawie pisaliśmy TUTAJ. Pismo w całości do pobrania poniżej.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie