Connect with us

Aktualności

Gmina założyła?

MASZEWO. Trwa wymiana pism i argumentów pomiędzy maszewskim magistratem i Zakładem Komunalnym. Ustępująca burmistrz Jadwiga Ferensztajn twierdzi, że wszystkie dokonywane pomiędzy tymi instytucjami transfery finansowe odbyły się zgodnie z przepisami.

Opublikowane

w dniu

W skierowanym do ZK piśmie z 25 października burmistrz J. Ferensztajn twierdzi, że w celu sfinansowania działalności PSZOK gmina w 2015 r. przekazała na konto Zakładu Komunalnego całą potrzebną na to kwotę, czyli 419 tys. zł. Później refundacji części kosztów dokonał Urząd Marszałkowski, stąd po otrzymaniu 200 tys. zł, które gmina wcześniej założyła, ZK zwrócił tę kwotę na konto ratusza.

J. Ferensztajn zwarca też uwagę na to, że zgodnie z zawartą z Urzędem Marszałkowskim umową na Zakładzie Komunalnym spoczywa obowiązek utrzymania charakteru operacji, czyli normalnego funkcjonowania PSZOK, do czerwca 2020 roku.

O sprawie pisaliśmy TUTAJ. Pismo w całości do pobrania poniżej.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie