Connect with us
  • Pożyczka na wakacje - Kasa Stefczyka - Goleniów

Przybiernów

Gmina zagospodaruje plażę

Przybiernów. Władze gminy szukają projektanta zagospodarowania gminnej plaży nad jeziorem przybiernowskim.

Opublikowane

w dniu

Zapytanie ofertowe dla zadania pn. “Projekt zagospodarowania plaży gminnej przy jeziorze Przybiernowskim zgodnie z posiadaną koncepcją programową”, pojawiało się na gminnej stronie.

Wynika z niego, że gmina planuje zagospodarowane działek nad jeziorem przybiernowskim – budowę nowej plaży gminnej z wymianą piasku, budowę mola żelbetowo-drwanianego o długości 120 m i wejściu w taflę jeziora na 30 m, wiaty na sprzęt pływający, placu rekreacyjnego z paleniskiem i zadaszonym stołami, placu zabaw dla dzieci, terenu sportowego z boiskiem do siatkówki, placu z małą gastronomią, pola namiotowego z budynkim socjalnym, parkingu samochodowego, i zbiornika na ścieki.

Red.

powiązane – „Węzeł Przybiernów”

Przybiernów

Przetarg na stacje i restaurację

Przybiernów. Niedługo będzie przetarg na budowę stacji paliw oraz restauracji na terenie tzw. MOP-ów w Przybiernowie.

Opublikowane

w dniu

Miejsce Obsługi Pasażerów Przybiernów Wschód powstało w Przybiernowie przy okazji niedawno zakończonej rozbudowy S3 po obu stronach drogi. Teraz są tam tylko toalety, a mają być stacje paliw i restauracje.

  • Jest tam na to miejsce – mówił Radiu Szczecin rzecznik szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad Mateusz Grzeszczuk. – Czekamy na dokumentację powykonawczą. Jak tylko wszystko będziemy mieli skompletowane, to będziemy ogłaszać przetarg na wybór dzierżawcy, który będzie budował tam stację paliw i restaurację. Powinno to być w ciągu najbliższych miesięcy.

Po podpisaniu umowy dzierżawca będzie mieć 18 miesięcy na uruchomienie działalności.

red.

powiązane – „W Maszewie o inwestycjach strategicznych”

Kontynuuj czytanie

Przybiernów

Biesiada przy stadionie

Przybiernów. W sobotę odbędzie się impreza, z której dochód zostanie przeznaczony na zakup nowego samochodu dla OSP.

Opublikowane

w dniu

Jakie atrakcje zapewniają organizatorzy ? – szczegóły na plakacie.

red.

powiązane – „22% zaszczepionych”

Kontynuuj czytanie

Przybiernów

800 tys zł na wodociąg

Przybiernów. Gmina otrzyma 800 tys zł na wodociąg w Łoźnicy.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zakwalifikowany został wniosek na budowę sieci wodociągowej wraz z przyłączami w m. Łożnica. Wnioskowana kwota i szacowany koszt inwestycji to 1.030.000 zł, dofinansowanie jakie otrzyma gmina to 800.000 zł. Inwestycja ma zostać zrealizowana do grudnia 2022r.

Rozstrzygnięto nabór w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, dla gmin z przeznaczeniem na inwestycje i zakupy inwestycyjne realizowane w miejscowościach, w których funkcjonowały przedsiębiorstwa państwowej gospodarki rolnej (tak zwane PGR-y). Gmina Przybiernów w ramach tego naboru złożyła 3 wnioski:

  • Budowa oświetlenia ulicznego w Gminie Przybiernów (przy ulicy Mieszka I w Przybiernowie oraz przy drodze powiatowej 1039Z między Rokitą, a stacją PKP oraz stacją PKP, a Moraczem).
  • Budowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami w m. Łożnica (za rzeką wraz z wymianą odcinka sieci wodociągowej wykonanej z rur azbestowych).
  • Przebudowa dróg i placów w Gminie Przybiernów (przebudowa części ulicy Tadeusza Kościuszki i ulicy Leśnej w Przybiernowie, a także placów/dróg wewnętrznych w Łoźnicy i Przybiernowie, które stanowią zajazd dla autobusów, w tym zajazd przy szkole podstawowej).

Red.

powiązane – „22% zaszczepionych

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie