Connect with us

Aktualności

Gmina na 5

Kolejnym wyróżnieniem może się pochwalić Goleniów. Tym razem chodzi o ranking „Gmina na 5!”, przygotowany przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje strona goleniow.pl, oceniano w nim jakość obsługi przedsiębiorców z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, badając wcześniej około 600 gmin z terenu całej Polski, z wykorzystaniem metody „tajemniczy klient” (gdzie osoba prowadząca badanie kontaktuje się z gminą, podając się za przedsiębiorcę chcącego działać na jej terenie).

W Goleniowie – jak stwierdzono – nie ma problemu z załatwieniem sprawy w języku angielskim, nie ma trudności w kontakcie przedsiębiorcy z burmistrzem (oczywiście również po angielsku), zaś burmistrz ma asystenta, którego podstawowym zadaniem jest zachęcanie przedsiębiorców do działania na terenie Gminy Goleniów oraz służenie im wszelką możliwą pomocą. Gmina ma specjalną stronę internetową goleniow.biz (wersja polskojęzyczna) i goleniow.business (wersja angielska) przeznaczoną dla już działających i zainteresowanych działalnością w gminie przedsiębiorców.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie