Connect with us

Goleniów

Gmina i Mondi

Goleniów. Gmina Goleniów zawarła porozumienie z firmą Mondi, dotyczące wybudowania w Kliniskach Wielkich nowej drogi dojazdowej do przedsiębiorstwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, nowa droga, która będzie łączyła ulicę Słoneczną ze Szczecińską, umożliwi bezpieczny i sprawniejszy dojazd do firmy Mondi w związku z rozbudową zakładu.
Inwestycja będzie kosztowała ok. 10 milionów złotych, które zostaną w całości pokryte przez firmę Mondi. Mieszkańcy Klinisk nie będą obciążeni dodatkowym ruchem ciężkiego sprzętu, a sam transport będzie sprawniejszy i bezpieczniejszy.

Według ustaleń, inwestor zadeklarował wybudowanie nowej drogi w przeciągu 30 miesięcy od daty podpisania umowy. Ma to być szeroka, 7-metrowa droga, wyposażona w pas pieszo-rowerowy. Po wybudowaniu drogi, firma Mondi przekaże ją Gminie Goleniów.

red.

powiązane – „Rhenus pod Nowogardem”

Goleniów

Diakon z Goleniowa

Goleniów. Dzisiaj w Poznaniu święcenia diakonatu przyjął pochodzący z Goleniowa – kl. Piotr Gutsche.

Opublikowane

w dniu

Jest członkiem wspólnoty Towarzystawa Chrystusowego. To nie jedyny kandydat na kapłana z Goleniowa – dwóch innych z parafii pw. Św. Jerzego studiuje w szczecińskim seminarium archdiecezjalnym.

red.

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Festiwal na urodziny?

Goleniów. „Urodziny Goleniowa” mają się przekształcić w festiwal.

Opublikowane

w dniu

Taką zapowiedź złożył podczas tegorocznej odsłony „Urodzin Goleniowa” burmistrz Krzysztof Sypień. Te urodziny to pomysł poprzedniego burmistrza.
Burmistrz dyrygował też przez chwilę swoją orkiestrą „Wood & Brass Band”, a potem przekazał batutę i prowadzenie (na stałe?) orkiestry Bartoszowi Kwaśniewiczowi.

red.

powiązane – „Karty rozdane, czas na rozgrywkę”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Wieczór uwielbienia

Goleniów. Jutro, 18 maja WIGILIA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO.

Opublikowane

w dniu

Parafia pw. Św. Katarzyny zaprasza na MODLITEWNE CZUWANIE i nasze uwielbienie Boga za dar Ducha Świętego…
🔥 godz. 18:00 uroczysta Msza Święta
🔥 po Mszy Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia w Duchu Świętym
🔥 zabierzcie ze sobą świecę

red.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie