Connect with us

Goleniów

Gmina dołoży prawie 4 mln zł

Goleniów. Gmina chce jeszcze w tym miesiącu podpisać nową umowę z PGK.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Będzie to pewnie wymagało zwołania sesji rady miejskiej, bo jak nam powiedział wiceburmistrz Henryk Zajko, burmistrz zwróci się do rady o zwiększenie środków budżetowych na wywóz odpadów komunalnych w gminie. Chodzi o blisko 4 mln zł, bowiem o tyle różnią się kwoty przeznaczone w budżecie na to zadanie (ok. 7,8 mln zł netto) i cena zgłoszona w II przetargu przez PGK (ok. 12 mln zł netto). Gmina nie ma wyjścia i musi tę cenę przyjąć, bo PGK było jedynym oferentem w obu przetargach. Teraz nad propozycja burmistrza pochyli się komisja budżetowa rady miejskiej.

W I przetargu, którego wartość wynosiła ok. 13,8 mln zł netto, PGK zaproponowało cenę ok. 16,4 mln zł netto. W II przetargu gmina zwiększyła zakres zamówienia o tzw. nieruchomości niezamieszkane, a równocześnie jego wartość do ok. 16 mln zł netto. PGK złożyło teraz ofertę na poziomie ok. 12 mln zł netto – czyli za większy zakres prac chce teraz o ponad 4 mln zł mniej niż w I przetargu. Jednak w obu przetargach środki budżetowe gminy zaplanowane na te zadania wynosiły ok. 7,8 mln zł netto, a więc brakujące blisko 4 mln zł trzeba dołożyć z budżetu gminy. Wygląda więc na to, że pomiędzy I a II przetargiem
różnica pomiędzy oczekiwaniami gminy (7,8 mln zł), a ofertą należącej do niej spółki komunalnej zmniejszyła się o połowę – z 8,2 mln zł do 4,2 mln zł. I to przy większym zakresie zamówienia.

red.

powiązane – „Burzliwa dyskusja o śmieciach”

Goleniów

Sam Chrystus zaprasza na nocną adorację

Goleniów. Jutro, w nocy z piątku na sobotę jak co miesiąc każdy będzie mógł adorować Najświętszy Sakrament.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

W pierwszy piątek miesiąca (2.09) w kościele pw. Św. Katarzyny od wieczornej Mszy Świętej, do pierwszej soboty (3.09) miesiąca i Mszy Św. porannej oraz przez całą tę sobotę – w kościele pw. Św. Jerzego również. Wstęp wolny – Chrystus czeka na każdego w nocnej ciszy świątyni…

red.

powiązane – „Jest nowy krzyż”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Robocza rewizyta

Goleniów. Przedstawiciele Celowego Związku Gmin R-XXI wizytowali wczoraj bazę PGK w Goleniowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedziała prezes PGK Andrzej Cieśliński, była to robocza rewizyta po wyjeździe przedstawicieli naszej gminy tydzień temu do Słajsina. Goście z R-XXI z przewodniczącym Jackiem Chrzanowskim, zapoznali się z warunkami bazy PGK oraz przeprowadzili rozmowy z wiceburmistrzami Zajko i Banachem oraz kierownictwem PGK. Oba spotkania mają wypracować warunki przystąpienia gminy Goleniów do CZG R-XXI.

red.

powiązane – „Z wizytą w Słajsinie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Msza ostatniej szansy

Goleniów. Mszą Świętą ostatniej szansy proboszcz nazwał Mszę o godz. 20.00 w niedzielę.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Ksiądz proboszcz Krzysztof Musiałek Schr. z parafii pw. Św. Katarzyny w Goleniowie widząc potrzebę duszpasterską, podjął decyzję, że we wszystkie niedziele w roku – a nie tylko w okresie wakacyjnym – będzie odprawiana Msza Św. o godz. 20:00. Nazwał ją właśnie Mszą Św. ostatniej szansy.

red.

powiązane – „Tylko dla niewierzących – mężczyźni z różańcem na ulicach Goleniowa”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie