Connect with us

Nowogard

Głośno w całej Polsce

Nowogard. Po głośnej w całej Polsce rekordowej przegranej, we wtorek w nowogardzkim ratuszu odbyło się kolejne spotkanie, podczas którego toczyła się dyskusja dotycząca konfliktu pomiędzy piłkarzami a zarządem LKS Pomorzanin Nowogard.

Opublikowane

w dniu

Jak podej gmina, na zaproszenie burmistrza pojawili się na nim przede wszystkim piłkarze, były trener Kamil Twarzyński, reprezentacja kibiców, wbrew wcześniejszym zapowiedziom zabrakło przedstawicieli zarządu klubu, czyli prezesa Marcina Skórniewskiego oraz sekretarza Macieja Krigera.

Przybyli na spotkanie goście, w tym Radosław Janukiewicz, Karol Ława i Konrad Kowalczyk, zaprezentowali przedstawicielom władz gminy swój punkt widzenia na to, dlaczego w Pomorzaninie doszło do podziału skutkującego jego obecną, bardzo złą sytuacją kadrową pierwszej drużyny i głośną już w całej Polsce porażką 0:53 z Wybrzeżem Rewalskim Rewal. Dodawali, że sprawy zaszły tak daleko, że nie widzą możliwości osiągnięcia porozumienia z obecnym zarządem klubu i oczekują złożenia przez zarząd dymisji. Zdecydowanie poparli to stanowisko kibice.

red.

powiązane – „I rekord świata”

Nowogard

Nowe sołectwo

Nowogard. W gminie będzie nowe sołectwo – Warnkowo

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, na zorganizowanym 19 września spotkaniu mieszkańców sołectwa Karsk odbyła się dyskusja dotycząca jego przyszłości. Mieszkańcy wchodzącego w jego skład Warnkowa chcą bowiem utworzyć własne sołectwo i z podpisanym przez blisko sto osób wnioskiem wystąpili do burmistrza gminy. Podczas zebrania wolę swoją potwierdzili, sołtys Karska Jerzy Kubicki przeciwny temu nie był, a choć procedura wydzielenia nowego sołectwa trochę potrwa, to decyzja de facto już zapadła.

Podczas spotkania podzielono też wstępnie budżet sołectwa w ten sposób, by warnkowianie mogli realizować swoje najpilniejsze potrzeby – poprawa stanu dróg gruntowych, postawienie wiaty przystankowej oraz zakup ulicznych koszy na śmieci.

red.

powiązane – „Nowy mural”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Nowy mural

Nowogard. Około 60 metrów kwadratowych powierzchni ma zainspirowany okoliczną przyrodą mural, który pojawił się w ostatnich dniach na ścianie jednego z budynków przy ulicy Józefa Piłsudskiego w Nowogardzie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, to kompozycja złożona z kilku mandali, czyli wywodzących się z buddyzmu połączeń koła i kwadratu. Mandale udekorowane są między innymi polnymi kwiatami i biedronkami, których pełno jest między innymi nad Jeziorem Nowogardzkim.
Autorem muralu jest Maciej Bukowski – pochodzący z Chełmna artysta, malarz, muralista, projektant graficzny oraz edukator.

red.

powiązane – „eSesja.tv”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

eSesja.tv

Nowogard. Wczorajsza sesja rady miejskiej w Nowogardzie transmitowana była przy pomocy największego w Polsce system transmisji obrad dla samorządów – eSesja.tv.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, to w 100% zgodny z wymogami RODO serwis umożliwiający streaming video z posiedzeń sesji oraz komisji dla samorządów każdego szczebla. Zanim sesja się rozpoczęła, radni przeszli szkolenie z korzystania z nowego sprzętu oraz zintegrowanych z nowym systemem tabletów. Choć w czasie sesji przeprowadzany był test nowego systemu, to przebiegała ona w sposób tradycyjny, ale i zaskakujący. Ci, którzy oglądali środową sesję zauważyli kilka nowości: pojawia się imię i nazwisko radnego, który w danym momencie zabiera głos, nowy wygląd tablicy wyników głosowań, pojawiła się też nazwa omawianych punktów – łatwiej jest się zorientować, o czym radni w danym momencie mówią.

red.

powiązane – „Sztandar dla ZK”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie