Connect with us

Aktualności

Głośne echo Echa

„Echo szkoły” jest czasopismem dla rodziców i mieszkańców, zarejestrowanym na identycznych zasadach, jak np. Kurier Szczeciński czy Gazeta Goleniowska. Gazetką szkolną dla dzieci jest „Co w szkole piszczy” – informuje w liście do redakcji dyrektor szkoły w Lubczynie, Joanna Strzelecka.

Opublikowane

w dniu

„Echo szkoły” powstało z myślą o całej społeczności Lubczyny, Czarnej Łąki, Borzysławca i Kęp Lubczyńskich, której problemami nikt dotąd się nie interesował. Tym sposobem dorośli mieszkańcy miejscowości, skupieni wokół szkoły w Lubczynie, mają własne czasopismo, czym mało które wsie mogą się pochwalić. Dzięki artykułom interwencyjnym rozwiązywane mogą być najbardziej palące problemy tutejszych mieszkańców. Jeden z nich, dzięki gazecie, już przestał istnieć.
Cieszymy się, że nasze pismo, choć skromne, wzbudziło tak szeroki odzew społeczny.

Mam nadzieję, że powyższe wyjaśnienie Gazeta Goleniowska zamieści równie szybko, jak anonim, za którym się ukrywają interesy innych kandydatów w wyborach samorządowych.

Joanna Strzelecka

List jednego z mieszkańców Lubczyny opublikowaliśmy TUTAJ .

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie