Connect with us

Goleniów

Głos Zajki ponownie zdecydował

Goleniów. Głos radnego Krzysztofa Zajko zdecydował o formalnym uruchomieniu ponad 3 mln zł na ciągłość odbioru śmieci przez PGK.

Opublikowane

w dniu

Podczas zakończonej przed chwila sesji rady miejskiej to głosowania miało zdecydować, czy po zakończeniu 11 września dotychczasowej umowy z komunalnym PGK, znajdą się dodatkowe 3.115 mln zł na podpisanie nowej – po wygraniu przez PGK przetargu. Na poprzedniej sesji ta uchwała przepadła i według zastępców burmistrza groziło to nieodbieraniem śmieci przez PGK. Klub radnych burmistrza liczy 10 radnych i oni byli obecni na sesji. W obradach brało udział 20 radnych potrzebny więc był jeszcze jeden głos. Ten brakujący jedenasty, jak dwa tygodnie temu podczas głosowania absolutorium, oddał radny niezależny Krzysztof Zajko pracujący w gminnym PEC.
W ten sposób gmina dopłaci ponad 3 mln zł do końca tego roku z pieniędzy podatników w budżecie gminy, do zwiększonego kosztu obsługi systemu odbioru gminnych śmieci, co i tak na dłuższa metę niczego nie rozwiązuje. Ponieważ stawka opłaty za odbiór śmieci od osoby to nadal 12 zł, przepadły plany burmistrza na zwiększenie do końca roku wpływów do tego systemu o blisko 2 mln zł. Na takie wpływy gmina liczyła w przypadku przegłosowania na sesji nadzwyczajnej stawki 31 zł od osoby – co nie uzyskało akceptacji radnych.

red.

powiązane – „Dlaczego tak głosował?”

Goleniów

Wadium przepadło

Goleniów. Firma PPRI MAZUR zrezygnowała z zakupu działki w GPP.

Opublikowane

w dniu

W związku z tym burmistrz w swoim zarządzeniu postanowił o odstąpieniu od zawarcia notarialnej umowy sprzedaży nieruchomości położonej w obrębie Łozienica na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego, w skład której wchodzi działka oznaczona numerem ewidencyjnym 55/8 o powierzchni 1,7775ha, z Firmą MAZUR SPECJALISTYCZNE PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT INŻYNIERYJNYCH z siedzibą w Łozienicy przy ulicy Prostej nr 26, która została ustalona nabywcą ww. nieruchomości w drodze przetargu publicznego nieograniczonego w dniu 12 sierpnia 2021r.

Wpłacone wadium w kwocie 130.680zł (słownie: sto trzydzieści tysięcy sześćset osiemdziesiąt złotych) nie podlega zwrotowi i przepada na rzecz gminy. Działka natomiast będzie ponownie wystawiona na sprzedaż.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

PSZOK zamknięty

Goleniów. Punkt Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zostaje dla mieszkańców gminy Goleniów od soboty 18 września zamknięty do odwołania.

Opublikowane

w dniu

Taką informację podało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Goleniowie. Powodem jest wyczerpanie możliwości magazynowych w związku z większym niż zazwyczaj napływem odpadów, co z kolei jest związane z nieodbieraniem od kilku dni odpadów z terenu gminy przez PGK.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nowe oświetlenie

Goleniów. W kilkunastu miejscach gminy pojawi się niedługo oświetlenie ciągów komunikacyjnych.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, na liście pierwszego etapu inwestycji związanej z oświetlaniem ciągów komunikacyjnych w gminie Goleniów znalazło się 14 pozycji:

 • przystanki autobusowe w Imnie
 • Tarnowiec – droga od przystanku do zabudowań
 • wejście do szkoły w Mostach
 • osiedle Wrzosowe w Pucicach
 • ul. Rzemieślinicza w Pucicach
 • ul. Sielankowa w Białuniu
 • Zabród
 • plac zabaw na ul. Parkowej w Załomiu
 • plac zabaw i boisko w Komarowie
 • boisko sportowe w Marszewie
 • ul. Lipowa w Lubczynie
 • Goleniów – skrzyżowanie przy Jagiełły i Słowackiego
 • Goleniów – droga SP nr 1 przy ul. Kilińskiego
 • Goleniów – ścieżka rowerowa przy ul. Spacerowej

Prace budowlane wykona firma Elektroinstal – PHU Jan Bagiński z Goleniowa za 747 750 zł., w terminie do 6 stycznia 2022 r. Przewidziany jest kolejny etap oświetlania ulic.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie