Connect with us

Aktualności

Genialne!

Radny powiatowy Mariusz Zalewski błysnął dziś nie lada pomysłem. Zaproponował, by z sesji powiatowej wyprosić niżej podpisanego, by wspomniany Zalewski mógł w spokoju obejrzeć nietypowe pismo pewnego obywatela Goleniowa.

Opublikowane

w dniu

Pismo nietypowe: skarga spisana na dużej płachcie papieru pakowego. Przewodniczący Witold Kaleczyc chciał ją pokazać radnym powiatowym, ale zauważył, że dziennikarz bierze do ręki aparat fotograficzny i chce tę scenę sfotografować. „-Ale nie wolno fotografować!” – rzucił w stronę fotografa. „-Jak to nie wolno? Wolno!” – usłyszał. „-Nie, to nie pokażę” – powiedział przewodniczący i odłożył płachtę papieru. I wtedy to właśnie radny Zalewski zgłosił swoją genialną propozycję. Nikt jej jednak nie podjął, a zwłaszcza nie próbował usuwać prasy siłą z sali obrad. Trochę szkoda, byłby materiał na większy artykuł.

Radny Zalewski być może nie wie, że sesje rady powiatu są jawne, przyjść na nie może każdy, nikomu nie można zabraniać wstępu. Można je filmować i fotografować w każdej chwili i nikogo nie pytając o zgodę. Po prostu – pełna jawność. Jawne są też wszystkie dokumenty omawiane i prezentowane na sesji, w tym owa skarga na kartce wielkości obrusa (którą ostatecznie i tak obejrzałem i sfotografowałem – cm). Wszelkie próby ograniczana jawności i blokowanie dostępu do dokumentów są łamaniem prawa.
 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie