Connect with us

Aktualności

Gender – ideologia zamaskowana

Z księdzem profesorem doktorem habilitowanym Pawłem Bortkiewiczem z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, teologiem, etykiem, pracownikiem naukowym UAM w Poznaniu oraz Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, rozmawiamy o tym, czym jest, a czym nie jest ideologia gender.

Opublikowane

w dniu

"Genetyka wskazuje jednoznacznie na genetyczne określenie płci, prowadzące do tego, że kobieta różni się istotnie od mężczyzny. To są truizmy obowiązujące od lat i dotychczas niekwestionowane na poziomie naukowym. Natomiast pseudonauka i ideologia próbują to kwestionować. Przygotowując się do wykładów, których mam ostatnio w Polsce dość sporo, zajrzałem do najnowszego dwutygodnika Polskiej Akademii Nauk "Panorama". Jest w nim artykuł mówiący o różnicach uwarunkowanych neurobilogią w mózgu kobiety i mężczyzny. Okazuje się, że mózg mężczyzn jest wiekszy o ok. 10%, że istnieją w nim inne połączenia synaptyczne, są różne obszary połączeń między częściami mózgu, regulujące sposób myślenia, emocje, zachowania i reakcje. Mamy więc przykład empirycznego potwierdzenia tak istotnych różnic pomiędzy kobietą i mężczyzną, że niemożliwie jest ich wyeliminowanie poprzez wychowanie lub wpływ ideologii", mówi ks. Bortkiewicz.

Pełen tekst rozmowy w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".
 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie