Connect with us

Aktualności

Gdzie wyrzucić grejpfruta?

Arcyciekawą lekturą jest zawartość ulotki informującej o tym, jak mieszkańcy gminy Goleniów powinni prowadzić segregację śmieci. Wygląda na to, że przed wyrzuceniem czegokolwiek potrzebne będzie rodzinne konsylium.

Opublikowane

w dniu

Od 1 lipca każde gospodarstwo domowe posiadać będzie musiało jeden pojemnik na śmieci zmieszane oraz sześć "podkontenerów" na odpady sortowane: plastik, metale, papier, szkło, organiczne i wielomateriałowe. Niby proste, w praktyce natomiast okazuje się, że nie do końca. Okazuje się otóż, że do worka z resztkami organicznymi nie powinny trafiać choćby resztki grejpfruta, bo podobno niszczą one florę bakteryjną (kogo to obchodzi?), jedzenie mocno solone (jak to zmierzyć?), a nawet żywność zepsuta (a co, jeśli zepsuje się po wyrzuceniu, a przed odebraniem?). Do "papieru" nie powinny trafiać paragony, faktury i papier faksowy, talerze i miski ze szkła gospodarczego (jakie to?) to nie "szkło", a dla plastikowych butelek po smarach i olejach nie ma miejsca w "plastikach". Podobnych kwiatków jest więcej.
Temat szerzej opiszemy w najbliższym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie