Connect with us

Stepnica

Gdzie stanie maszt flagowy?

Stepnica. Konsultacje społeczne dotyczące lokalizacji masztu w ramach projektu „Pod Biało – Czerwoną”

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w 2020 roku gmina Stepnica dołączyła do projektu „Pod biało-czerwoną”. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag dla wszystkich gmin w Polsce, których mieszkańcy dołączą do projektu. Mieszkańcy gminy Stepnica aktywnie włączyli się w głosowanie, dzięki czemu nasza gmina znalazła się na 2 miejscu w powiecie goleniowskim.

Treaz gmina pyta mieszkańców o wybór lokalizacji montażu masztu flagowego. Proponowane lokalizacje to: Plac przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy lub Przystań im. Kapitana Roberta Hilgendrofa w Stepnicy.

red.

powiązane – „Wybrano ofertę na Zachodnią Obwodnicę Szczecina”

Stepnica

Milowicz w amfiteatrze

Stepnica. MGOK zaprasza na jutrzejszy recital Michała Milowicza.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Urodziny Goleniowa”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Czwarte koło

Stepnica. W gminie zaczęło działać kolejne Koło Gospodyń Wiejskich.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, to czwarte koło w gminie. Na spotkaniu założycielskim podjęto uchwałę o założeniu Koła Gospodyń Wiejskich w Kopicach, które przyjęło nazwę „Kopiczanki”.

red.

powiązane – „Izba pamięci”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Izba pamięci

Stepnica. Izba pamięci czyli miejsce pełne lokalnej historii, powstało z unijnym wsparciem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stepnicy.

Opublikowane

w dniu

W tym roku środki finansowe z PO RYBY 2014-2020 pozwolą na jego rozbudowę. Umowę, na mocy której do beneficjenta trafi ponad 100 tys. zł, wczoraj marszałek województwa i dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stepnicy Małgorzata Gałan.

Izba pamięci to witryny, gabloty, ścianki wystawiennicze m.in. z pamiątkami, dokumentami, zdjęciami związanymi z lokalną historią. Odbywają się w niej spotkania mieszkańców z autorami dziejów Stepnicy, historykami, potomkami pierwszych osadników gminy i rybakami.

Unijne wsparcie z PO RYBY 2014-2020 pozwoli na rozbudowę utworzonej w Miejskiej Bibliotece Publicznej Izby Pamięci Ziemi Stepnickiej. Polegać ona będzie na remoncie pomieszczenia i zakupie dodatkowego wyposażenia w postaci gablot, witryn, umożliwiających ekspozycje już posiadanych i pozyskiwanych eksponatów.

  • Pomysł rozbudowy Izby Pamięci Ziemi Stepnickiej pojawił się tuż po jej utworzeniu, gdy okazało się że ilość przekazanych eksponatów przez mieszkańców gminy jest tak duża, że przerasta możliwości lokalowe biblioteki. Ludzie są dumni, że ich najbliżsi tworzyli historię naszej gminy, posiadają wiele pamiątek, dokumentów, zdjęć oraz rzeczy codziennego użytku, którymi chcą się podzielić. Dlatego, aby wystawić wszystkie eksponaty niezbędna jest jej rozbudowa – mówi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stepnicy Małgorzata Gałan.

Całkowity koszt związany z rozbudową Izby Pamięci to ok. 120 tys. zł. Dofinansowanie z PO RYBY 2014-2020 wyniesie ponad 100 tys. zł. Zgodnie z planem zadanie ma zakończyć się w grudniu 2023 r.

red.

powiązane – Ekran z „wynikami”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie